Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tadżykistan przewiduje mniejszy przemyt narkotyków z Afganistanu

0
Podziel się:

Władze Tadżykistanu, który na odcinku 1 340 km dzieli granicę z
Afganistanem, przewidują znaczny spadek w tym roku przemytu narkotyków z tego kraju nie tylko za
sprawą efektywniejszej walki z narkotykami, lecz także choroby, która niszczy uprawy maku.

Władze Tadżykistanu, który na odcinku 1 340 km dzieli granicę z Afganistanem, przewidują znaczny spadek w tym roku przemytu narkotyków z tego kraju nie tylko za sprawą efektywniejszej walki z narkotykami, lecz także choroby, która niszczy uprawy maku.

Kierujący jednym z departamentów tadżyckiej Agencji ds. Kontroli Narkotyków Chalimdżon Machmudow powiedział w środę, że w ciągu sześciu miesięcy tego roku przejęto 2 tony narkotyków, niemal o jedną trzecią mniej niż w takim samym okresie przed rokiem.

Heroina, jak powiedział tadżycki urzędnik na konferencji prasowej, stanowiła ponad jedną czwartą (540 kg) zarekwirowanych narkotyków.

Tadżykistan - najbiedniejsza z poradzieckich republik w Azji Środkowej - przez długi czas był rajem dla przemytników narkotyków do Rosji i dalej - na rynki zachodnie.

Machmudow powiedział, że jego agencja spodziewa się w tym roku 25-procentowego spadku przerzutu narkotyków, na co, jego zdaniem, składa się aktywniejsza walka z narkotykami w samym Afganistanie, ale także zniszczenie zasiewów maku przez chorobę wywołaną najpewniej przez grzyb.

Władze Tadżykistanu utrzymują, że rekwirują dwie trzecie narkotyków przemycanych z Afganistanu przez ich terytorium, lecz niektórzy zachodni dyplomaci odnoszą się sceptycznie do tych danych i mówią, że oscylują one w okolicach 10 proc.(PAP)

mmp/ mc/

6691009 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)