Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tadżykistan: Zatrzymano 4 z 25 zbiegów z więzienia w Duszanbe

0
Podziel się

Siły bezpieczeństwa Tadżykistanu poinformowały w poniedziałek o
zatrzymaniu czterech z 25 więźniów zbiegłych z zakładu karnego w stolicy kraju Duszanbe.

bEiryCKZ

Siły bezpieczeństwa Tadżykistanu poinformowały w poniedziałek o zatrzymaniu czterech z 25 więźniów zbiegłych z zakładu karnego w stolicy kraju Duszanbe.

Dwaj uzbrojeni mężczyźni starli się z siłami bezpieczeństwa zanim zostali aresztowani w weekend. Kolejnych dwóch uciekinierów zatrzymano w innej obławie w piątek.

Wszystkich 25 osadzonych skazano niedawno na kary od 10 do 30 lat więzienia za przynależność do ekstremistycznej organizacji zbrojnej o nazwie Islamski Ruch Uzbekistanu i inne przestępstwa.

bEiryCLb

Pod koniec sierpnia więźniowie zdołali uciec z zakładu karnego w centrum tadżyckiej stolicy. Jeden z przestępców zaatakował strażnika i odebrał mu klucze, po czym otworzył cele swoich kompanów. Następnie cała grupa wdarła się do dyżurki strażników i zdobyła broń. Doszło do strzelaniny, podczas której więźniowie zabili sześciu strażników i zbiegli.

Wśród uciekinierów są Rosjanie, Afgańczycy i Uzbecy.

Cała grupa została zatrzymana w lipcu ubiegłego roku podczas operacji antyterrorystycznej w regionie Tawildary, ok. 140 km na wschód od Duszanbe. (PAP)

cyk/ ap/

bEiryCLh

7086532 arch.

bEiryCLC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)