Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tajfun Haikui dotarł do wschodnich wybrzeży Chin. Ominął Szanghaj

0
Podziel się:

Tajfun dotarł do wybrzeży prowincji Zhejiang (Czeciang) w rejonie na południe od Szanghaju, uderzając głównie w miasto Ningbo.

Tajfun Haikui dotarł do wschodnich wybrzeży Chin. Ominął Szanghaj
(PAP/EPA)
bFfIZJvV

Tracąc na sile i omijając Szanghaj, tajfun Haikui w środę rano dotarł do wschodnich wybrzeży Chin, skąd wcześniej w obawie przed nim ewakuowano ponad milion ludzi.

Tajfun dotarł do wybrzeży prowincji Zhejiang (Czeciang) w rejonie na południe od Szanghaju, uderzając głównie w miasto Ningbo. Przyniósł wiatry o prędkości ok. 150 km/h. Około 400 tys. domostw zostało pozbawionych prądu - poinformowały media państwowe.

W Szanghaju, ważnym centrum finansowym Azji Wschodniej, giełda działa jak zwykle, ale przejście tajfunu sparaliżowało pracę dwóch tamtejszych lotnisk i spowodowało zakłócenia w ruchu pociągów. Władze ostrzegają, że w ciągu dnia miasto czekają ulewne deszcze.

bFfIZJvX

Haikui to trzeci w ciągu tygodnia tajfun, który uderzył we wschodnie wybrzeże. W ostatnich dniach, jeden po drugim, dotarły tam tajfuny Damrey i Saola, przynosząc obfite ulewy, które pogrążyły w wodzie miasta i wsie.

Czytaj więcej o sytuacji w Chinach w Money.pl
Tajfun pustoszy Chiny. Zginęło już 5 osób Ulewne deszcze, powodzie i burze. Do wschodniego wybrzeża Chin dotarły już dwa tajfuny - Soala i Damrey.
Najdłuższa linia kolei dużych prędkości. Gdzie? W końcu maja zakończono budowę torów i montaż urządzeń technicznych. Na trasie trwają ostatnie prace kontroli ruchu pociągów i sprawdzanie bezpieczeństwa jazdy.
Tajna narada. Chiny wybiorą nowe władze 100 kilometrów od Pekinu, w nadmorskim kurorcie Beidaihe najważniejsi politycy Chin rozmawiają o przyszłości partii i kraju.
bFfIZJwy
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)