Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tajlandia: Demonstranci blokują dostęp do komisji wyborczej

0
Podziel się:

Zwolennicy opozycji zablokowali w poniedziałek rano dostęp do komisji
wyborczej, która tego dnia miała na stadionie w Bangkoku rozpocząć rejestrację kandydatów w
przedterminowych wyborach parlamentarnych, zapowiedzianych przez szefową rządu Yingluck Shinawatrę
na luty.

Zwolennicy opozycji zablokowali w poniedziałek rano dostęp do komisji wyborczej, która tego dnia miała na stadionie w Bangkoku rozpocząć rejestrację kandydatów w przedterminowych wyborach parlamentarnych, zapowiedzianych przez szefową rządu Yingluck Shinawatrę na luty.

W nocy z niedzieli na poniedziałek tysiące demonstrantów przeszło pod stadion i zablokowało wszystkie wejścia.

Opozycja nie chce w najbliższym czasie wyborów, gdyż obawia się, że je przegra. Domaga się natomiast dymisji Yingluck Shinawatry, reform politycznych i utworzenia rządu tymczasowego.

Protesty rozpoczęły się w Bangkoku, gdy rząd poparł projekt ustawy amnestyjnej, która mogłaby umożliwić powrót do Tajlandii Thaksina Shinawatry, skazanego w 2008 roku na więzienie za korupcję.

Yingluck Shinawatra jest dość powszechnie postrzegana jako reprezentantka interesów swego przebywającego poza krajem brata, który za jej pośrednictwem wywiera wpływ na politykę rządu.

Od 1932 roku, kiedy nastąpił wojskowo-cywilny zamach, który doprowadził do ustanowienia monarchii konstytucyjnej, kraj ten doświadczył 18 przewrotów lub prób ich dokonania.(PAP)

sp/

15356687

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)