Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tajlandia: Demonstranci blokują dostęp do komisji wyborczej

0
Podziel się

Zwolennicy opozycji zablokowali w poniedziałek rano dostęp do komisji
wyborczej, która tego dnia miała na stadionie w Bangkoku rozpocząć rejestrację kandydatów w
przedterminowych wyborach parlamentarnych, zapowiedzianych przez szefową rządu Yingluck Shinawatrę
na luty.

bErjXeeZ

Zwolennicy opozycji zablokowali w poniedziałek rano dostęp do komisji wyborczej, która tego dnia miała na stadionie w Bangkoku rozpocząć rejestrację kandydatów w przedterminowych wyborach parlamentarnych, zapowiedzianych przez szefową rządu Yingluck Shinawatrę na luty.

W nocy z niedzieli na poniedziałek tysiące demonstrantów przeszło pod stadion i zablokowało wszystkie wejścia.

Opozycja nie chce w najbliższym czasie wyborów, gdyż obawia się, że je przegra. Domaga się natomiast dymisji Yingluck Shinawatry, reform politycznych i utworzenia rządu tymczasowego.

bErjXefb

Protesty rozpoczęły się w Bangkoku, gdy rząd poparł projekt ustawy amnestyjnej, która mogłaby umożliwić powrót do Tajlandii Thaksina Shinawatry, skazanego w 2008 roku na więzienie za korupcję.

Yingluck Shinawatra jest dość powszechnie postrzegana jako reprezentantka interesów swego przebywającego poza krajem brata, który za jej pośrednictwem wywiera wpływ na politykę rządu.

Od 1932 roku, kiedy nastąpił wojskowo-cywilny zamach, który doprowadził do ustanowienia monarchii konstytucyjnej, kraj ten doświadczył 18 przewrotów lub prób ich dokonania.(PAP)

sp/

bErjXefh

15356687

bErjXefC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)