Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Talibowie grożą atakami na konwoje NATO

0
Podziel się:

Groźby pojawiły się po decyzji władz Pakistanu o ponownym otwarciu szlaków transportowych dla wojsk NATO w Afganistanie.

Talibowie grożą atakami na konwoje NATO
(AP/FOTOLINK/East News)

Po decyzji władz Pakistanu o ponownym otwarciu swoich szlaków transportowych dla wojsk NATO w Afganistanie pakistańscy talibowie zagrozili atakami na natowskie konwoje. Pakistan zamknął w listopadzie granicę dla NATO w reakcji na śmierć swoich żołnierzy.

_ - Będziemy atakowali transporty z zaopatrzeniem i zabijali kierowców ciężarówek _ - powiedział rzecznik Tehrik-e-Taliban z Pakistanu (Talibski Ruch Pakistanu - TTP), Ehsanullah Ehsan. Jego wypowiedź przytacza agencja dpa.

TTP uważana jest za organizację terrorystyczną odpowiedzialną za wiele zamachów, szczególnie samobójczych. W 2007 r. organizacja wypowiedziała _ świętą wojnę _ rządowi pakistańskiemu, aby ukarać go za sojusz z USA. W minionych latach powstańcy w Pakistanie wielokrotnie atakowali natowskie konwoje, podpalając pojazdy z zaopatrzeniem i zabijając kierowców.

Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton poinformowała wczoraj po rozmowie telefonicznej z szefową pakistańskiej dyplomacji Hiną Rabbani Khar, że trasy lądowe zostały ponownie otwarte i że Pakistan w dalszym ciągu nie będzie pobierał opłaty tranzytowej w interesie pokoju i bezpieczeństwa w Afganistanie i całym regionie.

Islamabad zamknął szlaki zaopatrzeniowe w listopadzie 2011 roku w reakcji na śmierć 24 pakistańskich żołnierzy, którzy zginęli, kiedy śmigłowce amerykańskie przez pomyłkę ostrzelały dwa pakistańskie posterunki na granicy z Afganistanem. Clinton złożyła na ręce Khar złożyła _ najszczersze kondolencje _ za śmierć pakistańskich żołnierzy.

NATO potrzebuje pakistańskich szlaków głównie po to, by do 2014 roku sprawnie wycofać żołnierzy i sprzęt wojskowy Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) z Afganistanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Koszmarne nagranie. Przyznają się do... Talibowie opublikowali nagranie, które według nich ukazuje odcięte głowy 17 pakistańskich żołnierzy schwytanych w tym tygodniu podczas ataku talibów na północnym wschodzie kraju.
Oto, jak talibowie doradzają krajom NATO Kraje członkowskie NATO powinny iść za przykładem Francji i wycofać swe wojska z Afganistanu - wynika z oficjalnego komunikatu.

I Am Hell (Sonata in C#)
Old
Imperium
Beautiful Mourning
Locust
Aesthetics of Hate
Darkness Within
Halo
Davidian

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)