Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afganistan
05.07.2008 09:24

Talibowie zabili się sami

Próbowali podłożyć bombę. Inni zastrzelili parlamentarzystę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

W Afganistanie doszło do dwóch zdarzeń: został zastrzelony parlamentarzysta oraz zginęło 10 talibów próbujących podłożyć bombę.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Afganistanu informuje, że dwóch uzbrojonych napastników zastrzeliło afgańskiego parlamentarzystę w prowincji Kandahar na południu kraju.

Habibullah Sanzenai - członek Izby Ludu (niższej izby parlamentu) i przywódca plemienny - został zastrzelony w nocy z piątku na sobotę, kiedy wracał do domu w okręgu Zhari w prowincji Kandahar.

Region ten jest siedliskiem talibskich rebeliantów.

Talibowie wielokrotnie przeprowadzali zamachy na deputowanych, czy przywódców plemiennych; do ostatniego zabójstwa jednak się nie przyznali.

| Od wyborów do Zgromadzenia Narodowego (we wrześniu 2005 r.) zginęło dziesięciu afgańskich parlamentarzystów. Pięciu z nich to ofiary samobójczego zamachu, w którym zginęły 72 osoby. Atak nastąpił w listopadzie zeszłego roku w Baghlan na północy kraju. Inny deputowany zginął przy próbie zamachu na prezydenta Hamida Karzaja na paradzie wojskowej pod koniec kwietnia tego roku. |
| --- |

Na południu Afganistanu dziesięciu talibskich rebeliantów zginęło w wyniku wybuchu bomby, którą usiłowali podłożyć przy drodze na południu Afganistanu.

Do eksplozji doszło w piątek wieczorem w okręgu Musa Kala w prowincji Helmand.

Rejon ten jest bastionem talibów i handlarzy opium.

Associated Press zwraca uwagę na stosunkowo dużą liczbę ludzi, którzy zginęli od wybuchu tej jednej bomby. W ostatnich miesiącach talibowie zwiększyli rozmiar podkładanych przez siebie ładunków.

Tagi: afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz