Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tanieje ropa naftowa na giełdzie w Nowym Jorku

0
Podziel się:

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadaj -
podali w środę maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad, na giełdzie
paliw NYMEX w Nowym Jorku kosztuje 101,18 dol., po spadku o 3 centy.

bEEwrwxx

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadaj - podali w środę maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku kosztuje 101,18 dol., po spadku o 3 centy.

Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 6 centów, do 110,02 dol. za baryłkę. Kontrakty na listopad wygasają w środę. Brent na grudzień bez zmian - po 109,42 dol./b.

W USA nadal nie ma rozwiązania w sprawie budżetu. Przywódcy Demokratów i Republikanów w Senacie USA, Harry Reid i Mitch McConnell, nie zdołali osiągnąć we wtorek porozumienia w sprawie tymczasowego wznowienia finansowania rządu i podniesienia pułapu długu publicznego.

bEEwrwxz

Źródła w Senacie poinformowały, że rozmowy są kontynuowane. Porozumienie ma być blisko, ale pozostają do uzgodnienia istotne szczegóły. Wcześniejsze nieoficjalne doniesienia mówiły, że zarówno Reid, jak i McConnell wyrażają optymizm co do szans zawarcia porozumienia.

Przygotowywany przez ponadpartyjną grupę senatorów plan zakłada podniesienie limitu zadłużenia USA do 7 lutego oraz przyjęcie nowej ustawy o finansowaniu rządu do 15 stycznia.

W tym czasie Demokraci i Biały Dom oraz Republikanie mieliby osiągnąć porozumienie w sprawie długoterminowej polityki fiskalnej, która ograniczyłaby wzrost amerykańskiego zadłużenia.

Sekretarz skarbu Jack Lew ostrzegał wielokrotnie, że w najbliższy czwartek rząd USA nie będzie miał możliwości zaciągania dalszych pożyczek na bieżącą działalność, jeśli Kongres nie podniesie limitu długu publicznego wynoszącego obecnie 16,7 bln dol.

bEEwrwxF

"Rynek na razie przyjmuje postawę +poczekamy-zobaczymy+ jeśli chodzi o prowadzone w USA rozmowy w sprawie budżetu i limitu długu" - mówi David Lennox, analityk rynku surowców w Fat Prophets w Sydney. Dodał, że ceny surowców mogą się wahać. (PAP)

aj/ jtt/ amac/

bEEwrwya
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)