Notowania

wiadomości
18.02.2011 16:19

Targi turystyczne w Sosnowcu - mniejsze zainteresowanie Egiptem i Tunezją

Mniejsze zainteresowanie wyjazdami turystycznymi do dotkniętych kryzysami politycznymi Egiptu i Tunezji obserwują wystawcy podczas rozpoczętych w piątek IV Międzynarodowych Targów Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku Intourex w Sosnowcu (Śląskie).

Podziel się
Dodaj komentarz

Mniejsze zainteresowanie wyjazdami turystycznymi do dotkniętych kryzysami politycznymi Egiptu i Tunezji obserwują wystawcy podczas rozpoczętych w piątek IV Międzynarodowych Targów Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku Intourex w Sosnowcu (Śląskie).

"Kiedyś Egipt to był jeden z najpopularniejszych kierunków, teraz pyta o niego najwyżej kilka osób" - podkreślają wystawcy. Jak poinformowała menadżer targów Lucyna Labocha, kierunki wakacyjnych wyjazdów, jakie cieszą się obecnie największym zainteresowaniem to: Turcja, Grecja, Wyspy Kanaryjskie, a także Bułgaria, Włochy i Chorwacja.

W sobotę Polska Izba Turystyki planuje na targach otwarte spotkanie, skierowane do wszystkich, którzy już zaplanowali wakacje w Egipcie. Jego efektem ma być zestaw porad dla wyjeżdżających, których przestrzeganie zapewni bezpieczny wypoczynek.

Na sosnowieckich targach prezentuje się ok. 100 wystawców: najwięksi touroperatorzy, biura podróży, hotele, ośrodki wczasowe, ośrodki odnowy biologicznej i parki rozrywki. Promują się także regiony i kraje. Targom towarzyszą m.in.: festiwal filmów reklamowych o regionach i ich atrakcjach turystycznych, prezentacje znanych podróżników, kuchni śródziemnomorskiej oraz atrakcje dla dzieci.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zainaugurowało na targach Rok Turystyki Rodzinnej. To projekt wspierający różne formy aktywności, w których może uczestniczyć cała rodzina. PTTK utworzyło stronę internetową www.rodzina.pttk.pl, na której będzie zamieszczać wszystkie informacje związane z przedsięwzięciami realizowanymi centralnie, jak i przez lokalne oddziały, koła i kluby PTTK w ramach nowego projektu.

Jedną z propozycji jest cykl "Rodzina na turystycznym szlaku", prezentujący ciekawe formy spędzania wolnego czasu, dla którego ustanowiono specjalne odznaki turystyczne dla całych rodzin oraz opracowano poradnik z informacjami przydatnymi przed wyruszeniem na rodzinną wyprawę.

Przy współudziale Oddziałów PTTK powstaje Ogólnopolski Kalendarz Turystyczny Imprez Rodzinnych z wyszukiwarką, aby rodziny mogły znaleźć przedsięwzięcia realizowane dla rodzin, odpowiednie do ich możliwości.

Targi Intourex potrwają do niedzieli. (PAP)

lun/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz