Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tarnobrzeg: Policja: wręczający łapówkę za prawo jazdy mogą uniknąć kary

0
Podziel się:

Policjanci z Tarnobrzega (Podkarpackie) prowadzący śledztwo ws. korupcji w
miejscowym WORD apelują do osób, które wręczały łapówki za pomoc w uzyskaniu prawa jazdy, do
złożenia zeznań. W ten sposób unikną kary nawet 5 lat więzienia, która grozi za ten czyn.

Policjanci z Tarnobrzega (Podkarpackie) prowadzący śledztwo ws. korupcji w miejscowym WORD apelują do osób, które wręczały łapówki za pomoc w uzyskaniu prawa jazdy, do złożenia zeznań. W ten sposób unikną kary nawet 5 lat więzienia, która grozi za ten czyn.

W śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu zarzuty korupcyjne usłyszało 17 osób, w tym m.in. ośmiu egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i kilku instruktorów szkół nauki jazdy z Podkarpacia oraz województw świętokrzyskiego i lubelskiego. Czterech egzaminatorów przebywa w aresztach, gdzie trafili na trzy miesiące.

Według śledczych wszyscy brali od kursantów łapówki w zamian za pozytywne zdanie egzaminu na prawo jazdy. Dotychczas w śledztwie przesłuchano ok. stu osób.

Jak poinformował PAP rzecznik podkarpackiej policji kom. Paweł Międlar, osoby, które wręczały łapówki za pomoc z uzyskaniu prawa jazdy, mogą uniknąć odpowiedzialności karnej pod warunkiem, że powiadomią o tym fakcie policję i złożą zeznania. "Wszystkie te osoby proszone są o dobrowolne zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu lub do prokuratury okręgowej" - dodał.

Została również uruchomiona infolinia pod numerem (15 851 35 48), za pośrednictwem której można anonimowo przekazywać informacje dotyczące korupcji w tarnobrzeskim WORD.

Jak powiedziała PAP zastępca Prokuratora Okręgowego w Tarnobrzegu Anna Romaniuk, osobom, które złożą zeznania nie będą zabrane prawa jazdy. "Śledztwo dotyczy wręczania korzyści majątkowych w zamian za pomoc w uzyskaniu prawa jazdy. Nie kwestionujemy, póki co, że osoby, które dopuściły się wręczenia korzyści, nie miały umiejętności czy wiedzy, które pozwalały zdać ten egzamin" - dodała.

Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie podaje szczegółowych informacji, m.in. o wysokości przyjętych korzyści majątkowych.(PAP)

huk/ abr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)