Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarnowskie Góry: Ośmiu zatrzymanych w ramach akcji "Poszukiwany"

0
Podziel się

Ośmiu mężczyzn ściganych przez sądy, prokuratury i jednostki policji
zostało zatrzymanych minionej doby przez funkcjonariuszy z Tarnowskich Gór w ramach akcji
"Poszukiwany".

bEgffQRN

Ośmiu mężczyzn ściganych przez sądy, prokuratury i jednostki policji zostało zatrzymanych minionej doby przez funkcjonariuszy z Tarnowskich Gór w ramach akcji "Poszukiwany".

Kilku zatrzymanych trafiło do zakładów karnych i aresztów śledczych, jeden został doprowadzony do sądu.

Akcję, której celem było ustalenie miejsc ukrywania się i zatrzymanie osób poszukiwanych w powiecie tarnogórskim policjanci rozpoczęli w piątek wczesnym rankiem.

bEgffQRP

"Funkcjonariusze tarnogórskiej komendy codziennie zatrzymują osoby będące w zainteresowaniu wymiaru sprawiedliwości. Są jednak i tacy poszukiwani, którzy chcieliby uniknąć spotkania z prokuratorem lub sędzią, albo wymigać się od więzienia" - powiedział w sobotę PAP rzecznik tarnogórskiej policji, starszy aspirant Rafał Biczysko.

Policjanci z Tarnowskich Gór poszukują obecnie prawie 180 osób, 120 z nich jest ściganych listami gończymi. Część poszukiwanych przebywa za granicą. Niektórych z nich - po powrocie do kraju - wyłapuje Straż Graniczna. .

"Choć liczba poszukiwanych cały czas ulega zmianie i jest płynna, wielu wciąż ukrywa się przed organami ścigania, co w konsekwencji i tak kończy się zatrzymaniem w najmniej oczekiwanych okolicznościach przez poszukiwanego" - zaznaczył Biczysko.(PAP)

kon/ drag/

bEgffQSq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)