Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
upadek
03.11.2007 15:29

Tatry: 19-latek przeżył 150 metrowy upadek w rejonie Rysów

O dużym szczęściu może mówić 19-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który w sobotę w Tatrach uległ wypadkowi. W trakcie schodzenia z Rysów pośliznął się na oblodzonym szlaku i na oczach innych, idących tak zwaną Grzędą turystów, "zjechał" 150 metrów po twardym, przypominającym beton śniegu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*O dużym szczęściu może mówić 19-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który w sobotę w Tatrach uległ wypadkowi. W trakcie schodzenia z Rysów pośliznął się na oblodzonym szlaku i na oczach innych, idących tak zwaną Grzędą turystów, "zjechał" 150 metrów po twardym, przypominającym beton śniegu. *

Ratownicy TOPR śmigłowcem przetransportowali rannego do zakopiańskiego szpitala - poinformował PAP dyżurny TOPR.

"Chłopak miał naprawdę dużo szczęścia. Prześwietlenie nie wykazało urazów i po zaopatrzeniu licznych otarć i stłuczeń głowy został wypisany do domu" - powiedział doktor Jacek Imioło z oddziału ratunkowego zakopiańskiego szpitala.

Ratownicy TOPR ostrzegają, że warunki turystyczne w Tatrach są bardzo trudne. Duże różnice temperatur w ciągu doby - od plus 2 do minus 6 stopni powodują, że większość szlaków jest silne oblodzona.

TOPR prowadzi też akcję poszukiwawczą 31-letniego mieszkańca Krakowa, który pozostawił w domu list pożegnalny, w którym pisze o zamiarze popełnienia samobójstwa w Tatrach. Ratownicy przeszukali już rejon Nosala, Doliny Białego oraz Giewontu. Akcja prowadzona jest przez patrole piesze i śmigłowiec.(PAP)

jch/ itm/

Tagi: upadek, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz