Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tczew: Produkcja elektronicznych zabezpieczeń do paszportów

0
Podziel się

Firma Gemalto uroczyście otworzyła we wtorek w Tczewie (Pomorskie) nowoczesną
linię do produkcji elektronicznych systemów bezpieczeństwa do paszportów. Dotychczas w fabryce
produkowano przede wszystkim karty GSM i bankowe.

bEgjsLQR

Firma Gemalto uroczyście otworzyła we wtorek w Tczewie (Pomorskie) nowoczesną linię do produkcji elektronicznych systemów bezpieczeństwa do paszportów. Dotychczas w fabryce produkowano przede wszystkim karty GSM i bankowe.

Nowa linia produkcyjna będzie obsługiwała rynek krajowy oraz państwowe drukarnie na całym świecie.

Wanda Starzec ze spółki Gemalto w Polsce powiedziała PAP, że do tej pory w fabryce w Tczewie produkowane były przede wszystkim karty GSM i bankowe.

bEgjsLQT

Jej zdaniem, uruchomienie nowej linii produkującej elektroniczne zabezpieczenia do paszportów ma duże znaczenie prestiżowe dla spółki, a Polska jest bardzo perspektywicznym rynkiem dla firmy. Przedstawiciele firmy podkreślają, że elektroniczne paszporty i dowody osobiste to jeden z najbardziej obiecującym segmentów rynku cyfrowych zabezpieczeń.

Fabryka spółki Gemalto funkcjonuje na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tczewie od 2001 r. Zatrudnia 450 osób. W Polsce firma ma swoje przedstawicielstwo od 1996 r.

Gemalto sp. z o.o. w Tczewie należy do międzynarodowej korporacji Gemalto, światowego lidera w dziedzinie cyfrowych systemów bezpieczeństwa. W 2009 r. obroty przedsiębiorstwa sięgnęły 1,65 mld euro. Firma posiada ponad 75 biur, centrów serwisowych i laboratoriów badawczych w 41 krajach świata. Korporacja zatrudnia około 10 tys. osób.

Korporacja szacuje, że ponad miliard ludzi na całym świecie korzysta z jej produktów i usług wykorzystywanych w telekomunikacji, usługach finansowych, e-administracji, zarządzaniu tożsamością, treściach multimedialnych, zarządzaniu uprawnieniami, bezpieczeństwem w środowisku IT, transporcie i w wielu innych aplikacjach.(PAP)

bEgjsLQZ

bls/ pad/ mow/

bEgjsLRu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)