Notowania

wiadomości
06.12.2013 19:02

Tenor Piotr Beczała przed wielką premierą w La Scali

Polski tenor Piotr Beczała wykona główną partię męską, Alfreda w operze "La Traviata" Giuseppe Verdiego w teatrze La Scala w Mediolanie podczas sobotniej premiery. Śpiewak powiedział PAP, że traktuje ten występ bardzo poważnie i honorowo.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Polski tenor Piotr Beczała wykona główną partię męską, Alfreda w operze "La Traviata" Giuseppe Verdiego w teatrze La Scala w Mediolanie podczas sobotniej premiery. Śpiewak powiedział PAP, że traktuje ten występ bardzo poważnie i honorowo. *

Premiera w uroczystość świętego Ambrożego, patrona Mediolanu, inaugurująca nowy sezon w słynnym teatrze to najważniejsze muzyczne wydarzenie roku we Włoszech.

W rozmowie z PAP w przeddzień spektaklu Piotr Beczała powiedział: "Moje samopoczucie jest jak najbardziej fantastyczne".

"Otwarcie sezonu w La Scali w roku Verdiego i do tego +Traviatą+ jest czymś absolutnie szczególnym. Po tym, gdy otworzyłem Rok Verdiego +Rigolettem+ w Metropolitan Opera w Nowym Jorku w styczniu, sezon 2013/2014 tamże "Eugeniuszem Onieginem" Czajkowskiego, takie zakończenie w Mediolanie jest cudownym ukoronowaniem bardzo dla mnie udanego i specjalnego roku" - dodał polski tenor.

Następnie stwierdził: "Jesteśmy przygotowani. Inscenizacja jest współczesna, ciekawa".

Odnosząc się do tego, że mediolańska publiczność w czasie gali 7 grudnia jest zawsze bardzo wymagająca, Piotr Beczała podkreślił: "Mieliśmy otwartą dla publiczności próbę generalną i spotkaliśmy się z pełną akceptacją, była owacja na stojąco".

"Mogę tylko zapewnić, że traktuję tę premierę niezwykle poważnie i honorowo" - powiedział polski tenor.

Spektakl w La Scali wyreżyserował Rosjanin Dmitri Tcherniakov, który również jest autorem scenografii. Rolę Violetty w operze z 1853 roku wykona niemiecka sopranistka Diana Damrau, uważana za najlepszą jej odtwórczynię w naszych czasach. Orkiestrę poprowadzi Włoch Daniele Gatti.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ as/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz