Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Terapia przez ruch dla niewidomych i niedowidzących

0
Podziel się:

Warsztaty terapii przez ruch dla osób niewidomych i niedowidzących
prowadzi w Piekarach Śląskich Śląski Teatr Tańca z Bytomia. W ich pierwszej edycji uczestniczy 7
osób w starszym wieku.

Warsztaty terapii przez ruch dla osób niewidomych i niedowidzących prowadzi w Piekarach Śląskich Śląski Teatr Tańca z Bytomia. W ich pierwszej edycji uczestniczy 7 osób w starszym wieku.

"Dzięki tym zajęciom zamierzamy udowodnić, że nie ma takiego rodzaju niepełnosprawności, który uniemożliwiałby uprawianie tańca współczesnego. Najważniejsze dla nas jest przekonanie o tym samych niewidomych i niedowidzących. Ważne jest też uświadomienie tego osobom zdrowym, bowiem integracja osób niepełnosprawnych od zawsze odgrywa ważną rolę w działaniach Śląskiego Teatru Tańca" - powiedziała PAP Anna Wróblowska z działu promocji teatru.

W zajęciach uczestniczą osoby biorące udział w projekcie "Przywrócić wartości" Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie na rzecz integracji i aktywizacji mieszkańców Piekar Śląskich. To pierwszy wspólny projekt ośrodka i teatru.

Przedsięwzięcie ma zachęcić osoby niewidome i niedowidzące do korzystania z zajęć tanecznych i przygotować je do wzięcia udziału w tworzeniu spektakli tańca współczesnego. Zajęcia koncentrują się na rozwijaniu świadomości ciała i ruchu, na wykształceniu umiejętności wyczucia ciężaru ciała, wyczucia przestrzeni, rozwijania płynności ruchu, kształtowania umiejętności współdziałania z partnerem i grupą.

Zajęcia odbywają się w Ośrodku Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich. Potrwają do piątku. Prowadzi je Katarzyna Rybok, fizjoterapeutka i tancerka-pedagog od lat związana ze Śląskim Teatrem Tańca, odnosząca sukcesy na polu współpracy z osobami niepełnosprawnymi, dziećmi i osobami starszymi.

Śląski Teatr Tańca to pierwszy polski zawodowy zespół tańca współczesnego, założony w 1991 r. przez choreografa Jacka Łumińskiego. Oprócz cenionej przez krytyków i publiczność działalności artystycznej, twórcy od lat angażują się też w projekty społeczne, aktywizując poprzez taniec środowiska osób starszych, niepełnosprawnych ruchowo i dzieci z rodzin społecznie wykluczonych.

Anna Gumułka (PAP)

lun/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)