Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Teren inwestycyjny w Rzeszowie najlepszy w województwie

0
Podziel się

Działka położona przy ul. Ciepłowniczej w Rzeszowie (Podkarpackie) okazała
się najlepszym terenem inwestycyjnym w województwie i zwyciężyła w regionalnym etapie tegorocznej
edycji ogólnopolskiego konkursu "Grunt na medal".

bEgSfgIB

Działka położona przy ul. Ciepłowniczej w Rzeszowie (Podkarpackie) okazała się najlepszym terenem inwestycyjnym w województwie i zwyciężyła w regionalnym etapie tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu "Grunt na medal".

Jak powiedział PAP rzecznik rzeszowskiego magistratu Maciej Chłodnicki, teren który zwyciężył ma powierzchnię blisko 12 hektarów. "Liczymy, że dzięki temu sukcesowi uda nam się szybko pozyskać inwestora" - dodał rzecznik.

Drugie miejsce w województwie zajął teren inwestycyjny przy ul. Ofiar Katynia w Przemyślu (Podkarpackie).

bEgSfgID

Jak poinformował PAP Rafał Porada z kancelarii prezydenta Przemyśla, działka ma powierzchnię ponad 24 hektarów i posiada dostęp do drogi krajowej nr 28, prowadzącej do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce. Teren ten objęty jest także miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Konkurs "Grunt na medal" jest organizowany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z marszałkami województw. Jego główną ideą jest nagradzanie atrakcyjnych terenów pod inwestycje, które później PAIiIZ może rekomendować inwestorom.

W finale konkursu znalazło się 16 działek, po jednej z każdego województwa, które zostały uznane za najlepsze tereny inwestycyjne w Polsce. O tytuł "Gruntu na medal" ubiegały się w tym roku 242 lokalizacje z 158 gmin całej Polski. (PAP)

huk/ bos/

bEgSfgJe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)