Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TNS OBOP: Ponad 70 proc. badanych - rząd za późno dostrzegł skutki kryzysu

0
Podziel się:

Ponad 70 proc. badanych przez TNS OBOP
uważa, że rząd za późno dostrzegł skutki kryzysu finansowego na
Zachodzie dla Polski - 42 proc. ankietowanych jest zdania, że
zrobił to "trochę za późno", a według 32 proc. - "o wiele za późno".

Ponad 70 proc. badanych przez TNS OBOP uważa, że rząd za późno dostrzegł skutki kryzysu finansowego na Zachodzie dla Polski - 42 proc. ankietowanych jest zdania, że zrobił to "trochę za późno", a według 32 proc. - "o wiele za późno".

Zdaniem 15 proc. badanych przez TNS OBOP "rząd w porę dostrzegł skutki kryzysu".

W opinii 5 proc. ankietowanych, w celu złagodzenia skutków kryzysu rząd robi "więcej niż powinien"; zdaniem 22 proc. - robi tyle ile powinien, ale zdaniem 63 proc. robi "mniej niż powinien", w tym 17 proc.- "wiele mniej niż powinien".

Z ocenami tymi związane jest powszechne przekonanie, że rząd ma "duże" (69 proc.), a nie "małe" (23 proc.) możliwości wpływu na gospodarkę - wynika z sondażu.

Dwie trzecie (67 proc.) badanej grupy osób opowiada się za wzmacnianiem związków z gospodarką Zachodu i za wzmocnieniem kontroli państwa nad gospodarką (61 proc.), a tylko nieliczni (7 proc.) sądzą, że związki z Zachodem i kontrolę ze strony państwa (11 proc.) trzeba osłabiać.

51 proc. badanych opowiada się za wzmacnianiem zarówno związków z Zachodem, jak i kontroli państwa.

Wraz z wykształceniem rośnie poparcie dla wzmacniania związków z gospodarką Zachodu (z 56 proc. do 73 proc., w czterech podstawowych grupach wykształcenia) oraz poparcie dla osłabienia kontroli państwa nad gospodarką (z 4 do 20 proc.).

Sondaż przeprowadzony był w dniach 5-8 lutego na reprezentatywnej losowej, 1003 osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 15 roku życia. (PAP)

la/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.