Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TNS OBOP: ponad połowa ankietowanych negatywnie o sytuacji w kraju

0
Podziel się:

Ponad połowa respondentów negatywnie ocenia bieg spraw w naszym kraju, a
także uważa, że gospodarka jest w kryzysie - wynika z sondażu TNS OBOP, który PAP otrzymała w
piątek.

Ponad połowa respondentów negatywnie ocenia bieg spraw w naszym kraju, a także uważa, że gospodarka jest w kryzysie - wynika z sondażu TNS OBOP, który PAP otrzymała w piątek.

Aż 60 proc. ankietowanych uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku, 26 proc. pozytywnie ocenia bieg spraw, a 14 proc. nie ma zdania na ten temat. Największymi optymistami są mieszkańcy dużych miast, powyżej 500 tys. osób - 42 proc. uważa, że sprawy idą w dobrym kierunku. Największymi pesymistami są mieszkańcy wsi - tam uważa tak jedynie 18 proc. respondentów.

Najbardziej pozytywnie bieg spraw oceniają osoby z wykształceniem wyższym, mężczyźni i nastolatki.

Ponad połowa ankietowanych (57 proc.) uważa, że polska gospodarka jest w kryzysie, natomiast w ocenie 37 proc. - rozwija się. W ocenie 17 proc. respondentów gospodarka jest w głębokim kryzysie; 40 proc. uważa, że kryzys jest lekki. 2 proc. respondentów ocenia, że tempo rozwoju gospodarki jest dynamiczne, a według 35 proc. - powolne. 6 proc. ankietowanych nie potrafiło ocenić stanu gospodarki.

36 proc. ankietowanych uważa, że warunki materialne ludności będą mniej więcej takie same w ciągu najbliższych trzech lat. W ocenie 34 proc. nastąpi pogorszenie sytuacji. Poprawy spodziewa się co czwarty Polak (25 proc.). 5 proc. ankietowanych nie ma na ten temat opinii.

Im respondenci młodsi i lepiej wykształceni, tym częściej oczekują poprawy sytuacji materialnej. Negatywną ocenę swej perspektywy ekonomicznej mają osoby starsze i słabo wykształcone.

Sondaż TNS OBOP zrealizowano w dniach 7-10 stycznia na ogólnopolskiej, losowej próbie 1001 mieszkańców Polski w wieku ponad 15 lat.(PAP)

dom/ pz/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)