Notowania

prezydent
14.11.2008 20:47

TNS OBOP: prezydentowi nie ufa 70 proc. Polaków, premierowi - 52 proc.

Ponad dwie trzecie Polaków (70 proc.) nie ufa prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu; nieufność wobec premiera Donalda Tuska deklaruje ponad połowa respondentów (52 proc.) - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP dla "Forum" w TVP Info.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ponad dwie trzecie Polaków (70 proc.) nie ufa prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu; nieufność wobec premiera Donalda Tuska deklaruje ponad połowa respondentów (52 proc.) - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP dla "Forum" w TVP Info. *

39 proc. Polaków ufa szefowi rządu, a blisko co piąty (22 proc.) - głowie państwa.

W porównaniu z październikowym badaniem tego samego ośrodka, zaufanie do L.Kaczyńskiego wzrosło o 4 pkt. proc., a nieufność spadła o 3 pkt. proc. W przypadku Tuska, odsetek mu ufających utrzymał się na tym samym poziomie co miesiąc temu, nieufnych przybyło o 3 pkt. proc.

Respondenci byli również pytani, czy zgoda rządu na odblokowanie rozmów Unia Europejska-Rosja będzie korzystna dla Polski. Dwie trzecie Polaków (65 proc.) uważa, że taki krok przyniesie korzyści RP, co piąty (20 proc.) jest odmiennego zdania.

Blisko co czwarty ankietowany wskazywał, że decyzja rządu oznacza, iż: Polska zaczyna prowadzić realistyczną politykę wobec Rosji - 25 proc.; Polska odchodzi od konfrontacyjnej polityki poprzedniego rządu - 24 proc.; Polska boi się potęgi Rosji - 23 proc. 4 proc. respondentów uważa, że w ten sposób Polska przestaje bronić Gruzji przed imperializmem Rosji, a 24 proc. nie ma opinii w tej sprawie.

Szef MSZ Radosław Sikorski poinformował w poniedziałek, że Polska zgodziła się na powrót do negocjacji UE-Rosja o nowej umowie o partnerstwie.

W piątek na szczycie UE-Rosja w Nicei zdecydowano o kontynuowaniu - wstrzymanych po sierpniowym kryzysie gruzińsko-rosyjskim - negocjacji nowego porozumienia o współpracy strategicznej Unii i Rosji. Kolejna runda negocjacji odbędzie się 2 grudnia.

TNS OBOP zrealizował sondaż telefoniczny w dniach 12-13 listopada na grupie ogólnopolskiej, reprezentatywnej 1000 osób powyżej 18.roku życia.(PAP)

rda/ la/ mhr/

Tagi: prezydent, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz