Notowania

policja
11.02.2010 15:03

To nie było laboratorium pirotechniczne - przyznaje policja

# Dochodzi informacja o nowych ustaleniach policji #

Podziel się
Dodaj komentarz

# Dochodzi informacja o nowych ustaleniach policji #

11.02. Kraków (PAP) - Laboratorium kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wykluczyło, aby z substancji zabezpieczonych w czwartek w jednym z krakowskich hoteli można było wyprodukować materiał wybuchowy - podał zespół prasowy małopolskiej policji.

"Zamiaru takiego nie potwierdza także zatrzymany w tej sprawie mężczyzna, dlatego też zostanie on zwolniony" - zapewnił rzecznik małopolskiej policji, młodszy inspektor Dariusz Nowak.

W czwartek nad ranem policjanci zostali zawiadomieni przez obsługę hotelu w centrum Krakowa, że jeden z hotelowych gości demoluje pokój. Pracowników hotelu zaniepokoił rumor dochodzący z pokoju, zajmowanego od dwóch dni przez 22-letniego studenta z Podkarpacia.

Interweniujący policjanci znaleźli w pokoju studenta przedmioty oraz substancje, z których - jak byli przekonani - można wyprodukować ładunek wybuchowy. Według policjantów to, co zobaczyli, przypominało "profesjonalne laboratorium pozwalające wyprodukować materiał wybuchowy". Zatrzymali więc mężczyznę, podejrzewając go o próbę wyprodukowania bomby.

Policjanci przystąpili do ustaleń, w jakim celu student przyjechał do Krakowa; skąd pochodziły materiały, które znaleziono w jego pokoju i do czego chciał je wykorzystać. Po kilku godzinach funkcjonariusze przyznali się do pomyłki. (PAP)

czo/ itm/ gma/

Tagi: policja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz