Notowania

konkurs
08.10.2010 17:24

Tomasz Steńczyk wygrał konkurs na interpretację piosenek Grechuty

Tomasz Steńczyk został laureatem konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty, rozstrzygniętego w ramach Grechuta Festival Kraków 2010 - podał w piątek rzecznik festiwalu Jakub Baran.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tomasz Steńczyk został laureatem konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty, rozstrzygniętego w ramach Grechuta Festival Kraków 2010 - podał w piątek rzecznik festiwalu Jakub Baran.

Steńczyk pochodzi z Elbląga, ma 32 lata. W tym roku zdobył pierwszą nagrodę na XXXVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Przed rokiem otrzymał wyróżnienie na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W ciągu dwóch lat zdobył już kilka nagród na różnych konkursach jako solista. Gra i śpiewa również w zespołach.

Druga nagroda krakowskiego konkursu przypadła krakowiance Marcie Honzatko, 29-letniej absolwentce PWST w Krakowie.

Trzecią nagrodę zdobył zespół Eksperyment B, stworzony przez studentów z Krakowa.

Jury, któremu przewodniczy Jan Kanty Pawluśkiewicz, w składzie: Danuta Grechutowa, Janusz Bielecki, Paweł Piątek, Jerzy Armata, Wacław Krupiński i Piotr Poraj-Poleski przyznało też cztery wyróżnienia. Otrzymali je: 19-letni student Akademii Muzycznej w Krakowie Krzysztof Boratyński, 20-letnia uczennica Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Sylwia Buchalska, mieszkająca w Niemczech 34-letnia wrocławianka Katarzyna Bortnik i 21-letnia Maja Panicz z Elbląga.

Jan Kanty Pawluśkiewicz podkreślił, że nagrodzone interpretacje piosenek z repertuaru Grechuty były "oryginalne i autorskie".

Rzecznik festiwalu Jakub Baran dodał: "Festiwal w swojej misji odkrywania nowych talentów sprawdza się, w 100 proc. spełnił swoją rolę w tym roku; chodzi o to, by młodzi wykonawcy interpretując klasyka proponowali własne, oryginalne wykonania".

W tym roku w konkursie wystartowało prawie 40 wykonawców, do finału zakwalifikowało się 18.

Konkurs jest organizowany od trzech lat. W 2008 r. zwyciężył w nim zespół Dzień Dobry, przed rokiem - Karolina Leszko.

Tegoroczni laureaci oraz zwycięzcy konkursów z poprzednich lat wystąpią przed krakowską publicznością w piątek wieczorem. Gościem specjalnym koncertu będzie zespół Anawa w składzie z ostatnich dziesięciu lat istnienia.

Grechuta Festival Kraków 2010 rozpoczął się w środę, potrwa do niedzieli. Organizatorem imprezy jest Fundacja Bielecki Art na mocy umowy zawartej z wdową po artyście, Danutą Grechutową. (PAP)

czo/ ls/ gma/

Tagi: konkurs, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz