Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tomczykiewicz: Rybicki i Kidawa-Błońska będą wiceszefami klubu PO

0
Podziel się:

Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz zapowiedział we wtorek, że Sławomir
Rybicki i Małgorzata Kidawa-Błońska będą wiceprzewodniczącymi klubu. Jak dodał, posiedzenie klubu,
na którym wybrane zostanie prezydium, ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

bEUZTRit

Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz zapowiedział we wtorek, że Sławomir Rybicki i Małgorzata Kidawa-Błońska będą wiceprzewodniczącymi klubu. Jak dodał, posiedzenie klubu, na którym wybrane zostanie prezydium, ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

Na konferencji prasowej w Sejmie Tomczykiewicz powiedział, że trwają rozmowy na temat utworzenia nowego prezydium klubu Platformy. "Jestem po rozmowie ze Sławkiem Rybickim, który wyraził zgodę. Chciałbym, by był moim pierwszym zastępcą. Bardzo dobrze się sprawdził jako wiceprzewodniczący" - powiedział nowy przewodniczący klubu Platformy.

Jak podkreślił, rozmawiał także Małgorzatą Kidawą-Błońską, która również przyjęła propozycję zostania wiceprzewodniczącą klubu.

bEUZTRiv

Tomczykiewicz jest przekonany, że obie te kandydatury zostaną pozytywnie zaopiniowane przez klub.

"Rozmowy z pozostałymi potencjalnymi członkami kolegium klubu trwają. Po ukształtowaniu się kolegium będę rozmawiał z regionami, by szesnastka dopełniającą kolegium dobrze reprezentowała poszczególne regiony" - dodał Tomczykiewicz.

Według informacji PAP uzyskanych od polityków zbliżonych do nowego szefa klubu, do prezydium Tomczykiewicz zaproponuje Andrzeja Halickiego - na stanowisko sekretarza klubu i Krystynę Skowrońską - na funkcję skarbnika klubu; do prezydium wejdą też najprawdopodobniej Jarosław Gowin i Sławomir Nowak.

Tomczykiewicz zapowiedział jednocześnie, że wybór prezydium klubu odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu w czwartek.

bEUZTRiB

Rzecznik klubu Platformy Andrzej Halicki wyjaśnił, że w klubie PO jest od 6 do 8 wiceprzewodniczących, którzy wraz ze skarbnikiem i sekretarzem stanowią kolegium klubu, a prezydium dopełnia jeszcze 16 osób. (PAP)

ajg/ mrr/ mok/ jra/

bEUZTRiW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)