Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tomczykiewicz: wyjazdowe posiedzenie klubu PO - odwołane

0
Podziel się:

Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz poinformował we wtorek, że planowane na
ten tydzień wyjazdowe posiedzenie klubu PO zostało odwołane. Parlamentarzyści PO - razem z
premierem Donaldem Tuskiem - mieli pojechać na czwartek i piątek do Kazimierza Dolnego.

Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz poinformował we wtorek, że planowane na ten tydzień wyjazdowe posiedzenie klubu PO zostało odwołane. Parlamentarzyści PO - razem z premierem Donaldem Tuskiem - mieli pojechać na czwartek i piątek do Kazimierza Dolnego.

"Wyjazdowe posiedzenie naszego klubu jest na razie odwołane ze względu na +przeładowane+ posiedzenie Sejmu. Będziemy szukać innego, bardziej dogodnego terminu. Kazimierz Dolny jest dość daleko, obawialiśmy się, że podróż będzie długa, a spotkanie krótkie. A takie posiedzenie klubu wymaga dłuższego pobytu, żeby poruszyć wszystkie tematy" - poinformował we wtorek Tomczykiewicz.

Tomczykiewicz poinformował też, że - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - Platforma nie będzie obchodzić swoich przypadających na styczeń 10. urodzin. "Świętujemy pracą. Bieżące sprawy i natłok prac powoduje, że nie myślimy o takich rocznicowych imprezach" - powiedział szef klubu PO, pytany, czy z okazji jubileuszu PO zwoła posiedzenie Rady Krajowej.

Z kolei wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała PAP, że niewykluczone, iż Rada Krajowa zostanie zwołana, ale decyzji jeszcze nie ma. "Tyle się dzieje, że żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Niewykluczone, że Rada Krajowa odbędzie się, ale nie jest to jeszcze potwierdzone" - powiedziała Kidawa-Błońska.

Wcześniej politycy Platformy informowali, że z okazji 10-lecia partii zostanie zorganizowane jedno, centralne spotkanie jubileuszowe, a także kilkanaście spotkań w regionach, w tym m.in. koncerty charytatywne.

PO została założona jako stowarzyszenie 24 stycznia 2001 roku - tego dnia w gdańskiej hali Olivia odbył się jej zjazd założycielski. 5 marca 2002 r. PO została zarejestrowana jako partia polityczna. Na czele twórców Platformy stanęło wówczas trzech polityków: Maciej Płażyński, Donald Tusk i Andrzej Olechowski, których określano wtedy mianem "trzech tenorów".(PAP)

laz/ ju/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)