Notowania

wiadomości
20.12.2011 19:52

Toruń: Świąteczne warsztaty w Urzędzie Marszałkowskim

Świąteczne warsztaty przygotowywania dekoracji świątecznych i przyozdabiania choinek, a także wspólne śpiewanie kolęd zaplanowano na środę w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Do udziału zaproszono dzieci, rodziców i dziadków.

Podziel się
Dodaj komentarz

Świąteczne warsztaty przygotowywania dekoracji świątecznych i przyozdabiania choinek, a także wspólne śpiewanie kolęd zaplanowano na środę w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Do udziału zaproszono dzieci, rodziców i dziadków.

"Zapraszamy do odwiedzenia Urzędu Marszałkowskiego, gdyż dzięki tym rodzinnym warsztatom z pewnością poczujemy świąteczną atmosferę. To frajda przygotowywać i dekorować dom na święta. Ten przedświąteczny okres to doskonała okazja, by go spędzić na wspólnej zabawie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, na świąteczne spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim" - napisał w zaproszeniu zamieszczonym na stronie urzędu marszałek województwa marszałek Piotr Całbecki.

Impreza odbędzie po południu, od godziny 16 do 18. Dzieci, rodzice i dziadkowie już przy wejściu do urzędu napotkają szopkę i 12-metrową choinkę, na której wraz z rozpoczęciem spotkania rozbłysną kolorowe lampki. Szopkę przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy, znajdują się w niej m.in. duże figury z drewna pokryte wielobarwną polichromią, przedstawiające m.in. Świętą Rodziny i Trzech Króli. Na figurach umieszczono napisy w języku Braille'a.

Na parterze urzędu członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Golubia-Dobrzynia w strojach ludowych zaprezentują tradycyjny stół wigilijny.

Na pierwszym piętrze na przybywających będzie czekał siedzący w fotelu Mikołaj, zwany też w regionie Gwiazdorem. Każde dziecko będzie mogło się z nim sfotografować, a zdjęcia zostaną przesłana do ich domów pocztą elektroniczną.

Dzieci, pod okiem dyrektora toruńskiej Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka, Dariusza Delika, będą malować ogromną choinkę z papieru i ozdabiać ją wykonanymi na miejscu cacuszkami z papieru, filcu i sznurka. Najmłodsi wraz z rodzicami i dziadkami, pod opieką muzyków, wezmą udział we wspólnym śpiewaniu kolęd przy akompaniamencie gitary.

Interesująco zapowiadają się warsztaty lalkarskie dla dzieci, rodziców i dziadków prowadzone przez Andrzeja Pietrzaka z miejscowego Teatru Baju Pomorski. Artysta pokaże, jak powstają lalki wykorzystywane podczas przedstawień kukiełkowych. Będzie można własnoręcznie wykonać lalki z kubeczków, butelek i piłeczek.

Głównie z myślą o dorosłych zaplanowano warsztaty florystyczne, których uczestnicy będą mogli spróbować sił w przygotowywaniu stroików i dekoracji świątecznych z kwiatów. Wszyscy będą mogli nauczyć się, jak własnoręcznie robić ozdoby i upominki świąteczne z materiałów ekologicznych, takich jak drewno, słoma i filc.

Przy szopce bożonarodzeniowej przed budynkiem urzędu przez cały czas trwania imprezy będzie można dołączyć do kolędujących dzieci z toruńskiego zespołu Mała Rewia.(PAP)

rau/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz