Notowania

wiadomości
06.04.2011 13:27

TR Warszawa wznawia w kwietniu spektakl "Krum"

Spektakl "Krum" Hanocha Levina w reż. Krzysztofa Warlikowskiego na prośbę publiczności zostanie w kwietniu wznowiony w TR Warszawa. W stolicy będzie go można zobaczyć 8, 9, 10 i 11 kwietnia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Spektakl "Krum" Hanocha Levina w reż. Krzysztofa Warlikowskiego na prośbę publiczności zostanie w kwietniu wznowiony w TR Warszawa. W stolicy będzie go można zobaczyć 8, 9, 10 i 11 kwietnia.

"Spektakl wznawiamy w związku z dużym zainteresowaniem widzów; w związku z prośbami, które się pojawiały" - powiedział PAP w środę Czarek Rejsel z działu promocji TR Warszawa.

Jak tłumaczył, "Krum" ostatnio częściej grany był poza granicami kraju, dlatego zdecydowano się przychylić do próśb polskiej widowni.

"Graliśmy niedawno spektakl +Uroczystość+, który też wrócił na scenę TR Warszawa po dłuższym czasie, teraz będziemy grać +Kruma+, za chwilę, w maju - +Oczyszczonych+. Wracamy do spektakli, które są uznane za klasykę, a rzadko je można oglądać, bo dzieją się u nas nowe rzeczy" - zwrócił uwagę Rejsel.

Rejsel nie chciał komentować sprawy ceny biletów na "Kruma", która wzbudziła w mediach kontrowersje. Cena biletu normalnego wynosi 220 zł, ulgowego - 160 zł; za wstęp na inne spektakle trzeba zapłacić 60-100 zł (bilet normalny).

Jak powiedział PAP Rejsel taką decyzję podjęła dyrekcja teatru, ale zareagowały na nią tylko media, a nie publiczność. "Weźmy pod uwagę raporty z kas: bilety na wszystkie spektakle są już od dłuższego czasu sprzedane" - zauważył.

Premiera spektaklu w koprodukcji TR Warszawa i Starego Teatru w Krakowie odbyła się w marcu 2005 r. W jego obsadzie znajdują się: Stanisława Celińska, Małgorzata Rożniatowska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Maja Ostaszewska, Anna Radwan-Gancarczyk, Danuta Stenka, Marek Kalita, Redbad Klijnstra, Paweł Kruszelnicki, Zygmunt Malanowicz, Adam Nawojczyk, Jacek Poniedziałek, Miron Hakenbeck.

Przedstawienie pokazywane było gościnnie m.in. na scenach w Berlinie, Palermo, Awinionie, Bordeaux, Lizbonie, Nowym Jorku i Tel Awiwie.(PAP)

agz/ mlu/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz