Notowania

wypadki drogowe
03.12.2011 18:38

Tragiczny wypadek w Brazylii. Nielegalny przewóz

W stanie Bahia, w północno-wschodniej Brazylii, 36 osób zginęło wskutek zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem, który przewoził nielegalnie robotników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(abdallahh/CC/Flickr)

*W stanie Bahia, w północno-wschodniej Brazylii, 36 osób zginęło w nocy z piątku na sobotę wskutek zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem, który przewoził nielegalnie robotników rolnych z Mato Grosso, gdzie zakończyli żniwa cukrowe, do Pernambuco. *

Autobus, według pierwszych ustaleń policji, nie przeszedł kontroli technicznej, jego właściciel nie miał uprawnień do przewożenia pasażerów.

Większość z nich nie miała przy sobie dokumentów i policja nie potrafi ustalić ich tożsamości. Nie byli też ubezpieczeni przez przewoźnika.

Według naocznych świadków zdarzenia, którzy wypowiadali się w telewizji CBN, to już trzeci w ostatnich tygodniach autobus przewożący robotników rolnych, którego kierowca utracił kontrolę nad pojazdem. Autobus zderzył się czołowo z ciężarówką.

Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia, w Brazylii na każde 100 tys. mieszkańców przypada co roku 18,3 zabitych w wypadkach drogowych.

Czytaj więcej wiadomości z Brazylii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t75135.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/protestuja;przeciw;wielkiej;elektrowni;sad;przyznal;im;racje,113,0,922993.html) Wstrzymują potężną budowę. Rząd przegrał Sąd w Brazylii nakazał przerwanie prac nad trzecią co do wielkości elektrownią wodną świata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t82144.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brazylia;wysyla;tysiace;mlodych;ludzi;na;zagraniczne;studia,238,0,920814.html) Wyślą za granicę 75 tys. studentów. Stać ich Rząd Brazylii, z pomocą sektora prywatnego, sfinansuje naukę za zagranicą 75 tysiącom studentów.
Tagi: wypadki drogowe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz