Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Transsystem dostarczy Elektrowni Połaniec konstrukcję pod kocioł energetyczny

0
Podziel się:

Firma Transsystem z Woli Dalszej k. Łańcuta (Podkarpackie) dostarczy
Elektrowni Połaniec stalową konstrukcję pod budowany właśnie, największy na świecie kocioł
energetyczny zasilany w 100 proc. biomasą.

bFgqwPxh

Firma Transsystem z Woli Dalszej k. Łańcuta (Podkarpackie) dostarczy Elektrowni Połaniec stalową konstrukcję pod budowany właśnie, największy na świecie kocioł energetyczny zasilany w 100 proc. biomasą.

Jak poinformował PAP rzecznik firmy Rafał Tendaj, Transsystem dostarczy konstrukcję na zlecenie firmy Foster Wheeler.

"Uruchomienie kotła planowane jest na rok 2012. Jego budowa stanowi jedną z najważniejszych inwestycji w ramach rozbudowy i modernizacji Elektrowni Połaniec" - dodał.

bFgqwPxj

Konstrukcja, którą dostarczy firma z Podkarpacia, zwana jest fachowo bandażami kotła. Jest to specjalistyczna instalacja wznosząca się na wysokość 45 metrów, której łączna waga przekracza 450 ton.

Jak podkreślił Tendaj, Elektrownia Połaniec już teraz jest jednym z największych producentów energii odnawialnej w Europie, dzięki instalacji współspalania biomasy z węglem kamiennym.

"Obecnie budowany, nowoczesny kocioł o mocy 190 MW zasilany będzie już wyłącznie biomasą - drewnem i słomą. Jego uruchomienie pozwoli na znaczne zredukowanie emisji CO2 do atmosfery" - zaznaczył.

Wartość zawartego przez Transsystem kontraktu objęta jest tajemnicą handlową.

bFgqwPxp

Foster Wheeler to wiodący światowy dostawca urządzeń dla energetyki. Wcześniej Transsystem współpracował również z innymi firmami z branży energetycznej, m.in. z ThyssenKrupp, Babcock Borsig Service i FAM Magdeburg.

Transsystem S.A. dostarcza kompleksowe systemy przemieszczania materiałów i ludzi oraz zaawansowane konstrukcje stalowe m.in. dla branż motoryzacyjnej i energetycznej. Posiada swoje spółki-córki na Ukrainie, w Czechach, Rosji i Niemczech. Firma realizowała kontrakty dla takich odbiorców jak: VW, Ferrari, Daimler Chrysler, BMW, Audi, Volvo, Fiat i Renault oraz elektrowni: Bełchatów, Siekierki, Ostrołęka, Kielce. Zatrudnia ponad 1,1 tys. osób.(PAP)

Wojciech Huk (PAP)

huk/ je/

bFgqwPxK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)