Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Truls Velgaard nowym prezesem Mecomu

0
Podziel się:

Tytuł wiadomości o zmianach personalnych w koncernie Mecom
powinien poprawnie brzmieć:

bESrMqCZ

Tytuł wiadomości o zmianach personalnych w koncernie Mecom powinien poprawnie brzmieć:

Truls Velgaard obejmuje kierownictwo norweskiej grupy Edda Media

Zmianie ulega też treść pierwszych sześciu akapitów:

bESrMqDb

"Truls Velgaard, kierujący dotychczas polskim obszarem Mecom Group, został prezesem zarządu koncernu medialnego Mecom Group - informują w środę norweskie media.

Według tych informacji brytyjski koncern, właściciel 51 proc. udziałów w spółce wydawniczej Presspublika, wydającej m.in. dziennik "Rzeczpospolita", przeżywa poważne kłopoty finansowe, a jego wartość na londyńskiej giełdzie spadła o 17 procent.

Tym też ma być podyktowana zmiana na stanowisku prezesa zarządu. Velgaard jest prezesem Presspubliki oraz grupy Media Regionalne.

Portal ekonomiczny "E24 Naeringsliv" doniósł, że dotychczasowy prezes koncernu i jego twórca David Montgomery pozostanie w zarządzie, koncentrując się na problemach finansowych.

bESrMqDh

Velgaard objął też osobisty nadzór nad Edda Media, norweską spółką koncernu, o czym poinformował w wydaniu internetowym branżowy norweski magazyn medialny "Kampanje".

Równocześnie trwa poszukiwanie nabywcy na Edda Media. Zdaniem norweskich komentatorów można się spodziewać podobnych posunięć również w stosunku szeregu spółek w innych krajach."

poprawnie powinny brzmieć:

"Truls Velgaard, kierujący dotychczas polskim obszarem brytyjskiej grupy wydawniczej Mecom Group, stanie na czele zarządu norweskiej grupy medialnej Edda Media, wchodzącej w skład tego koncernu.

bESrMqDi

Mecom Group, będący właścicielem 51 proc. udziałów w spółce Presspublika, publikującej m.in. dziennik "Rzeczpospolita", przeżywa poważne kłopoty finansowe a jego wartość na londyńskiej giełdzie spadła o ponad 17 proc. - podają media w Norwegii.

Tym też jest zapewne podyktowana zmiana na czele zarządu Edda Media, które zajmował do tej pory prezes i twórca całego koncernu David Montgomery.

Jak podawał norweski portal ekonomiczny "E24 Naeringsliv", "David Montgomery odszedł ze stanowiska prezesa Mecom i ma skoncentrować się na obowiązkach dyrektora administracyjnego. Przed prawie tygodniem wycofał się on też jako prezes Edda Media. Ta praca będzie przekazana szefowi (polskiego obszaru) Trulsowi Vegaardowi, na którego złożono pełną odpowiedzialność za pracę norweskiej grupy".

Równocześnie trwa poszukiwanie nabywcy Edda Media, o czym informuje w wydaniu internetowym branżowy norweski magazyn medialny "Kampanje".

bESrMqDj

Podał on w czwartek, że Mecom chce sprzedać co najmniej 75 procent swych udziałów w Edda Media. Zdaniem norweskich komentatorów można się spodziewać podobnych posunięć również w stosunku szeregu spółek w innych krajach".

Przepraszamy - Redakcja Serwisów Informacyjnych PAP.

zab/

bESrMqDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)