Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trumna z ciałem Janiny Fetlińskiej w Ciechanowie

0
Podziel się:

Trumna z ciałem senator PiS Janiny Fetlińskiej została wystawiona w
poniedziałek w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w parafii św. Józefa (Fara) w
Ciechanowie. Pogrzeb planowany jest na środę.

Trumna z ciałem senator PiS Janiny Fetlińskiej została wystawiona w poniedziałek w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w parafii św. Józefa (Fara) w Ciechanowie. Pogrzeb planowany jest na środę.

Senator Fetlińska, członek Rady Politycznej PiS, zginęła 10 kwietnia w katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Śmierć w tej katastrofie poniosło łącznie 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria.

Czuwanie przy trumnie senator Fetlińskiej potrwa w poniedziałek do godz. 19, a we wtorek w godz. 10 - 19.

Jak poinformował PAP poseł PiS Robert Kołakowski, koordynujący przygotowania do pogrzebu, w trakcie czuwania przy trumnie senator Fetlińskiej zaciągną warty honorowe m.in. reprezentanci środowisk, z którymi była ona związana, w tym pielęgniarki i przedstawiciele ciechanowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Pogrzeb senator Fetlińskiej odbędzie się w środę w Ciechanowie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 10 w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Senator zostanie pochowana na ciechanowskim Cmentarzu Komunalnym przy ul. Gostkowskiej.

Janina Fetlińska urodziła się 14 czerwca 1952 r. w Tuligłowach (Podkarpackie). Ukończyła Wydział Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Lublinie oraz Podyplomowe Studium Ekonomiki Zdrowia na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach przeprowadziła się do Ciechanowa, gdzie rozpoczęła pracę w szpitalu wojewódzkim, kierując ośrodkiem doskonalenia kadr medycznych. Obroniła pracę doktorską - był to pierwszy doktorat pielęgniarki w dziedzinie nauk medycznych w Polsce. Napisała pracę habilitacyjną w Zakładzie Historii Nauki PAN, której z powodu śmierci nie zdążyła obronić.

Fetlińska opublikowała kilkadziesiąt artykułów naukowych w specjalistycznej prasie krajowej i zagranicznej z zakresu pielęgniarstwa, promocji zdrowia oraz zdrowia publicznego. Przyczyniła się do utworzenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie m.in. z wydziałem ochrony zdrowia. Była radną powiatu ciechanowskiego, członkiem towarzystw naukowych i społecznych, m.in. Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. Tworzyła i była pierwszym prezesem Kolegium Pielęgniarek i Położnych Środowiskowych Rodzinnych w Polsce. (PAP)

mb/ ura/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)