Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Trwa pat wokół uzupełnienia rady nadzorczej Polskiego Radia

0
Podziel się:

W Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji
wciąż nie ma konsensusu w sprawie uzupełnienia składu rady
nadzorczej Polskiego Radia. Żadna z dwóch głosowanych we wtorek
kandydatur nie uzyskała większości.

W Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wciąż nie ma konsensusu w sprawie uzupełnienia składu rady nadzorczej Polskiego Radia. Żadna z dwóch głosowanych we wtorek kandydatur nie uzyskała większości.

Za Tomaszem Siemiątkowskim (kandydat przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego) głosowało trzech członków KRRiT, dwóch wstrzymało się od głosu.

Pawła Sulowskiego (kandydat Lecha Haydukiewicza) poparła jedna osoba, jedna była przeciw, a trzy wstrzymały się od głosu.

Wakat w Krajowej Radzie jest od 30 stycznia 2008 r., kiedy ówczesna przewodnicząca Irena Kleniewska złożyła rezygnację. Od tamtej pory rada nadzorcza działa w niepełnym składzie, a co za tym idzie, nie może spotykać się na formalnych posiedzeniach i podejmować uchwał. Jak podkreślał wiceszef rady nadzorczej PR Adam Hromiak, na zatwierdzenie czeka np. sprawozdanie finansowe za ubiegły rok.

Minister skarbu Aleksander Grad złożył skargę na bezczynność KRRiT w sprawie nieuzupełnienia składu rady nadzorczej oraz wystąpił do sądu o wyznaczenie kuratora w Polskim Radiu.

Ponadto podczas wtorkowego posiedzenia Krajowa Rada zdecydowała o przeprowadzeniu konsultacji publicznych w sprawie implementacji dyrektywy "O audiowizualnych usługach medialnych". "Konsultacje publiczne zostaną oficjalnie ogłoszone na początku lipca i potrwają do września bieżącego roku", a "zakończenie procesu implementacji przepisów dyrektywy musi nastąpić do 19 grudnia 2009 roku" - przypomina KRRiT.

KRRiT zdecydowała też o rozpoczęciu 30 czerwca 2008 r. "cyklu konsultacji z nadawcami i innymi potencjalnymi uczestnikami rynku telewizji cyfrowej, których celem będzie omówienie koncepcji, dotyczących zawartości programowej w II multipleksie cyfrowym w okresie przejściowym, a także modelu cyfrowej telewizji naziemnej w okresie docelowym".

"W wyniku tych konsultacji zostanie wypracowana propozycja warunków programowych w konkursie na II multipleks" - głosi komunikat Krajowej Rady.

W części dotyczącej spraw koncesyjnych KRRiT przyznała Telekomunikacji Polskiej koncesję na satelitarny kanał sportowy Orange Sport. (PAP)

js/ wkr/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)