Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trwa posiedzenie Komitetu Politycznego PiS ws. negocjacji w Brukseli

0
Podziel się:

W piątek wieczorem w Kancelarii Premiera
trwa spotkanie Komitetu Politycznego PiS - dowiedziała się
nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do Kancelarii Premiera.

W piątek wieczorem w Kancelarii Premiera trwa spotkanie Komitetu Politycznego PiS - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do Kancelarii Premiera.

Wcześniej szef rządu Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierami. Tematem spotkań były negocjacje podczas szczytu UE w Brukseli.

W trakcie rozmów z wicepremierami do kancelarii przyjechali marszałek Sejmu Ludwik Dorn, wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra, minister w Kancelarii Premiera Adam Lipiński, minister skarbu Wojciech Jasiński, sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Janusza Kaczmarek.

Szef rządu późnym popołudniem zaprosił wszystkich wicepremierów na pilne spotkanie. Z J. Kaczyńskim spotkali się Zyta Gilowska i Roman Giertych, którzy po godz. 19 opuścili kancelarię premiera. Do siedziby premiera przyjechali także Przemysław Gosiewski; wicepremiera Andrzeja Leppera zastępowała minister pracy Anna Kalata.

Rzecznik rządu Jan Dziedziczak powiedział wcześniej PAP, że spotkanie premiera z zastępcami dotyczy obradującego w Brukseli szczytu UE. "Szczegółów nie mogę ujawnić dla dobra negocjacji" - zastrzegł rzecznik rządu.

W piątek przed godz. 18 niemieckie źródła podały, że na szczycie doszło do wstępnego kompromisu Niemiec z Polską w sprawie podejmowania decyzji w Radzie UE. Polscy negocjatorzy zaprzeczają jednak, że doszło do kompromisu. (PAP)

ann/ eaw/ la/ mhr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)