Notowania

wiadomości
11.02.2011 11:45

Trwają poszukiwania uprowadzonych w Szwajcarii bliźniaczek

Policja ze Szwajcarii, Francji i Włoch od ponad tygodnia poszukuje 6-letnich bliźniaczek uprowadzonych przez ojca w Szwajcarii. Według włoskich i francuskich mediów, mężczyzna zapowiadał śmierć dziewczynek. Popełnił on samobójstwo kilka dni po porwaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Policja ze Szwajcarii, Francji i Włoch od ponad tygodnia poszukuje 6-letnich bliźniaczek uprowadzonych przez ojca w Szwajcarii. Według włoskich i francuskich mediów, mężczyzna zapowiadał śmierć dziewczynek. Popełnił on samobójstwo kilka dni po porwaniu.

Jak wyjaśnia w piątek włoska "Le Repubblica", 43-letni Matthias Schepp w liście wysłanym 3 lutego do swojej byłej żony i matki 6-latek miał napisać: "Nigdy więcej nie zobaczysz już dziewczynek. Nie cierpiały, spoczywają w pokoju w bezpiecznym miejscu".

Według dziennika, list został wysłany z miejscowości Cerignola, na południu Włoch, gdzie tego samego dnia Schepp popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg Eurostar.

Według piątkowego dziennika "Le Parisien", w liście-testamencie, który Schepp zostawił w swoim mieszkaniu, "jasno zapowiadał on, że najpierw planuje zabić córki, a następnie odebrać sobie życie".

Dziennik powołuje się na informacje policji i wyjaśnia, że wcześniej nie zostały one ujawnione, "aby nie zniechęcać ewentualnych świadków do udzielenia pomocy".

W czwartek rzecznik szwajcarskiej policji Jean-Christophe Sauterel powiedział dziennikarzom, że analiza komputera ojca dziewczynek ujawniła nowe ślady. Funkcjonariusz wyjaśnił, że Schepp w internecie szukał informacji na temat broni i substancji trujących.

Alessia i Livia Schepp zostały uprowadzone z Lozanny w Szwajcarii, gdy przebywały pod opieką ojca. Policja szwajcarska, włoska i francuska rozpoczęła intensywne poszukiwania dziewczynek 31 stycznia br.

Według śledczych, tego dnia ojciec popłynął wraz z córkami promem z Marsylii na Korsykę. W czwartek wieczorem przedstawiciel włoskiej policji Alfredo Fabbrocini, powiedział agencji AP, że 1 lutego Schepp wrócił statkiem do Tulonu, jednak tym razem podróżował sam.

Ciało ojca dziewczynek znaleziono 3 lutego na stacji kolejowej w Cerignola.

Szwajcaria poprzez Interpol zwróciła się o pomoc w odnalezieniu bliźniaczek do innych krajów, także do Polski. We wtorek na stronie internetowej Komendy Głównej Policji zamieszczono apel do osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje o dziewczynkach. (PAP)

jhp/ ro/

8317430 8316136 8316583 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz