Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trynidad i Tobago: Kobieta po raz pierwszy na czele rządu

0
Podziel się

of-Spain (PAP/AP) - Trynidad i Tobago - wyspiarskie państwo Ameryki Środkowej w
archipelagu Małych Antyli - po raz pierwszy będzie miał kobietę na urzędzie premiera.

bEhApnJx

of-Spain (PAP/AP) - Trynidad i Tobago - wyspiarskie państwo Ameryki Środkowej w archipelagu Małych Antyli - po raz pierwszy będzie miał kobietę na urzędzie premiera.

Pani Kamla Persad-Bissessar i jej pięciopartyjna koalicja Partnerstwo Ludowe zdobyła 29 z 41 miejsc w parlamencie - taki jest ogłoszony we wtorek wstępny wynik poniedziałkowych wyborów.

59-letnia Kamla Persad-Bissessar, z wykształcenia prawniczka, powiedziała we wtorek tysiącom swych zwolenników, że jej rząd nie pozwoli, żeby jedna grupa etniczna lub klasa społeczna dominowała w kraju. "Będziemy budować na sile naszej zbiorowości (...) i nikt nie zostanie z tyłu" - zapewniała. Jej partia - Zjednoczony Kongres Narodowy - cieszy się głównie poparciem ludności pochodzenia indyjskiego.

bEhApnJz

Dotychczasowy premier Patrick Manning rozpisał wybory na 30 miesięcy przed terminem. Jego partia - Ludowy Ruch Narodowy - jest wspierana przede wszystkim przez ludność pochodzenia afrykańskiego. Obserwatorzy wskazują, że o jego porażce wyborczej przesądziła fala przestępczości i oskarżenia o korupcję we władzach.

Trynidad i Tobago był kolonią hiszpańską, później brytyjską. Niepodległość uzyskał w 1962 roku. (PAP)

az/ ap/

6303929

bEhApnKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)