Notowania

Trzęsienie ziemi w Chinach. Są ofiary

Trzęsienie ziemi o sile 5,8 w skali Richtera nawiedziło odległy rejon w południowo-zachodnich Chinach niedaleko malowniczego regionu turystycznego Shangri-La.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ChinFotoPress/EAST NEWS)

Pięciu ludzi zginęło, a rannych zostało 24 - podały chińskie media.

Do wstrząsów z epicentrum na granicy prowincji Syczuan i Yunnan doszło o godzinie 2.04 w nocy, na głębokości 10 km - poinformował amerykański instytut geofizyki.

Zginął kierowca autokaru turystycznego, a trzech pasażerów zostało ciężko rannych. Na autokar posypały się kamienie - podała Xinhua. Trzy inne autokary zostały zablokowane przez osunięcia ziemi spowodowane przez wstrząsy.

Łącznie w regionie zostały ranne 24 osoby, w tym troje turystów. Xinhua nie podała ich narodowości. Zniszczonych zostało co najmniej 600 domów, a ponad 55 tys. jest uszkodzonych; ponad 9000 osób trzeba było ewakuować - podała chińska agencja.

Sobotnie trzęsienie było drugim w ostatnich dniach; do pierwszego, o sile 5,1, doszło w środę. Sobotniemu towarzyszyło ok. 200 wstrząsów wtórnych, które nie przekroczyły jednak siły 4,9.

W niektórych rejonach tybetańskiej prefektury autonomicznej Garze w Syczuanie wskutek trzęsienia zostały zablokowane drogi i przerwana łączność.

Wstrząsy odczuto też w Shangri-La, ok. 60 km od epicentrum trzęsienia. Nazwa tego malowniczego rejonu została zapożyczona z legendarnego raju opisanego w powieści _ Lost Horizon _ Jamesa Hiltona, aby przyciągnąć tam turystów. W zeszłym roku miejsce to odwiedziło 7,6 mln przyjezdnych. Wcześniej w tym roku w Syczuanie trzęsienie o sile 6,6 spowodowało śmierć ok. 200 ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Seria wstrzasów w Chinach. 50 osób nie żyje Mieszkańcy okręgów Minxian i Zhangxian, które zostały najbardziej poszkodowane w trzęsieniu, mówią, że domy i drzewa trzęsły się przez ok. minutę.
Trzęsienie ziemi w Japonii. Będzie tsunami? Trzęsienie ziemi nastąpiło o godz. 12.29 (5.29 czasu polskiego). Wstrząsy odczuwalne były również w prefekturach Fukushima i Iwate.
Tragedia w Chinach. Setki rannych osób Chińskie służby ratownicze kontynuują dzisiaj poszukiwania żywych osób po wczorajszej tragedii. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła według najnowszych danych do 89.
Tagi: trzęsienie ziemi w chinach, chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz