Notowania

wielka brytania
27.02.2008 06:50

Trzęsienie ziemi w Wielkiej Brytanii

Wstrząsy miały siłę około 5,3 stopni w skali Richtera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Trzęsienie ziemi o sile 5,3 stopni w skali Richtera, najsilniejsze na Wyspach Brytyjskich od blisko 25 lat, wystąpiło w nocy z wtorku na środę w Anglii - podały władze Wielkiej Brytanii. *

Nie ma doniesień o ofiarach i zniszczeniach.

Epicentrum wstrząsów, do których doszło o godzinie 1.56 czasu polskiego, znajdowało się w Market Rasen, w hrabstwie Lincolnshire, ok. 200 kilometrów na północ od Londynu. Ich siła - według brytyjskiego centrum pomiarów geologicznych BSG - wyniosła 5,3 stopni. Amerykańskie centrum geologiczne USGS podało wcześniej, iż miały one siłę 4,7 stopni.

BBC poinformowała, że doniesienia o trzęsieniu nadeszły niemal z całej Anglii: z hrabstw Staffordshire, Warwickshire, Leicestershire, Manchesteru, Berkshire i obszaru metropolitalnego West Midlands.

Wielu ludzi mówiło, że wstrząsy wybudziły ich ze snu. Odczuwano je również w londyńskich wysokościowcach. - _ Były bardzo silne. Czułem jak rusza się cały pokój _ - powiedział cytowany przez BBC mieszkaniec Yorkshire.

Trzęsienie ziemi o sile 5,4 stopni w skali Richtera wystąpiło w 1984 roku w Walii. W ubiegłym roku Wielką Brytanię nawiedziły wstrząsy o sile 4,3 stopni.

Tagi: wielka brytania, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz