Notowania

tunezja
19.10.2013 21:34

Trzydniowa operacja sił bezpieczeństwa Tunezji

Operacja na północnym zachodzie Tunezji trwała trzy dni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Keith Roper/Flickr.com/CC)

Zabito dziewięciu domniemanych terrorystów, a czterech innych aresztowano - poinformowało tunezyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Terenem operacji antyterrorystycznej były okolice miasta Badża. Jak podano, ścigani to ekstremiści, pochodzący głównie z sąsiedniej Algierii, jak też z Mauretanii. W czwartek w trakcie walk w tym samym regionie zginęło dwóch żołnierzy tunezyjskiej Gwardii Narodowej, a trzeci został ciężko ranny.

Rzecznik MSW Tunezji Mohamed Ali Arul powiedział, że podczas operacji przejęto broń palną i materiały wybuchowe oraz plany zamachów terrorystycznych i zabójstw. Według niego zabici i aresztowani to członkowie ugrupowania Ansar al-Szaria, uznanego w Tunezji za organizację terrorystyczną w następstwie jego domniemanego udziału w zamordowaniu w tym roku dwóch opozycyjnych polityków tunezyjskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamieszki przed pogrzebem. "Precz!" Szef państwa Monsif Marzuki, premier Ali Larajedh i przewodniczący Zgromadzenia Konstytucyjnego Mustafa Ben Dżafar zostali wygwizdani przed uroczystością pogrzebową w koszarach w El-Aouina.
Szef Al-Kaidy stanął przed sądem u USA Adwokat z urzędu, który broni al-Libiego, poinformował w imieniu klienta, że nie przyznaje się on od winy.
Uwolniony premier Libii wrócił już do pracy Premier Libii Ali Zidan został uprowadzony na kilka godzin przez byłych rebeliantów.
Tagi: tunezja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz