Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trzydniowa operacja sił bezpieczeństwa Tunezji

0
Podziel się:

Operacja na północnym zachodzie Tunezji trwała trzy dni.

Trzydniowa operacja sił bezpieczeństwa Tunezji
(Keith Roper/Flickr.com/CC)
bEssgFat

Zabito dziewięciu domniemanych terrorystów, a czterech innych aresztowano - poinformowało tunezyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Terenem operacji antyterrorystycznej były okolice miasta Badża. Jak podano, ścigani to ekstremiści, pochodzący głównie z sąsiedniej Algierii, jak też z Mauretanii. W czwartek w trakcie walk w tym samym regionie zginęło dwóch żołnierzy tunezyjskiej Gwardii Narodowej, a trzeci został ciężko ranny.

Rzecznik MSW Tunezji Mohamed Ali Arul powiedział, że podczas operacji przejęto broń palną i materiały wybuchowe oraz plany zamachów terrorystycznych i zabójstw. Według niego zabici i aresztowani to członkowie ugrupowania Ansar al-Szaria, uznanego w Tunezji za organizację terrorystyczną w następstwie jego domniemanego udziału w zamordowaniu w tym roku dwóch opozycyjnych polityków tunezyjskich.

bEssgFav
Czytaj więcej w Money.pl
Zamieszki przed pogrzebem. "Precz!" Szef państwa Monsif Marzuki, premier Ali Larajedh i przewodniczący Zgromadzenia Konstytucyjnego Mustafa Ben Dżafar zostali wygwizdani przed uroczystością pogrzebową w koszarach w El-Aouina.
Szef Al-Kaidy stanął przed sądem u USA Adwokat z urzędu, który broni al-Libiego, poinformował w imieniu klienta, że nie przyznaje się on od winy.
Uwolniony premier Libii wrócił już do pracy Premier Libii Ali Zidan został uprowadzony na kilka godzin przez byłych rebeliantów.
bEssgFaW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)