Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
25.12.2009 09:20

Trzynaście osób zginęło na drogach w Wigilię

Policja zatrzymała prawie 240 nietrzeźwych kierowców. To więcej niż przed rokiem.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Wigilię na polskich drogach doszło do 69 wypadków w których zginęło 13 osób, a 81 zostało rannych. Policja zatrzymała 237 nietrzeźwych kierowców - poinformował w piątek PAP Robert Horosz z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Dla porównania w ubiegłym roku w Wigilię w 105 wypadkach, zginęło 20 osób, a 128 zostało rannych. Policja zatrzymała wówczas 194 nietrzeźwych kierowców

ZOBACZ TAKŻE:
Chcą karać grzywną pasażerów nietrzeźwych kierowców.
W całym kraju trwają świąteczne wyjazdy, kierowcy powinni być przygotowani na wzmożone policyjne kontrole. Do niedzieli około 10 tys. funkcjonariuszy patroluje m.in. trasy wyjazdowe z miast i drogi krajowe. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.

_ - Najczęstszą przyczyną wypadków była brawura kierowców, nadmierna prędkość oraz wyprzedzanie na trzeciego _ - powiedział Horosz.

Na drogach jest ślisko, a w niektórych regionach kraju pada deszcz. Policja apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę, zachowanie ostrożności oraz dostosowywanie prędkości do warunków atmosferycznych.

Policjanci sprawdzają m.in. prędkość z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, ale także stan techniczny samochodów i sposób przewożenia dzieci. Policja przypomina także o obowiązku zapinania pasów. Dotyczy to nie tylko kierowców, ale też pasażerów. Także piesi powinni uważać na drodze, szczególnie po zmroku, gdy widoczność jest ograniczona.

Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz