Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tunezja: Starcia z islamistamii w pobliżu granicy z Algierią

0
Podziel się:

Do starć między armiąi tunezyjską i bojownikami islamskimi doszło w
czwartek wieczorem w pobliżu granicy z Algierią - poinformowały tunezyjskie służby bezpieczeństwa.

Do starć między armiąi tunezyjską i bojownikami islamskimi doszło w czwartek wieczorem w pobliżu granicy z Algierią - poinformowały tunezyjskie służby bezpieczeństwa.

Armia tunezyjska prowadzi od poniedziałku obławę na islamistów w rejonie masywu góry Chaambi, gdzie trzy dni temu 8 żołnierzy zginęło w zasadzce. Ten praktycznie niezaludniony teren, pełen kryjówek, jest bazą radykalnych bojowników islamskich dokonujących akcji wymierzonych przeciwko rządowi.

Według wspomnianego źródła, armii i oddziałom sił specjalnych udało się otoczyć grupę ok. 15 islamistów. Nie podano informacji o ofiarach w ludziach.

Starcia w rejonie przygranicznym nastąpiły w okresie napięcia i politycznego zamieszania w całym kraju, w którym dochodzi do masowych wystąpień antyrządowych. Sytuację zaostrzyła dodatkowo seria zabójstw polityków opozycyjnych.

W mieście Suza, położonym na południe od Tunisu, masowo odwiedzanym przez zagranicznych turystów, doszło do starć między zwolennikami i przeciwnikami rządu. Zarówno opozycja jak i zwolennicy rządu wezwali do demonstracji i protestów w ciągu weekendu.

W odpowiedzi na wzrost napięcia w rejonie wspólnej granicy Algieria zwiększyła tam swoje siły wojskowe w porozumieniu ze stroną tunezyjską - poinformowały w czwartek algierskie media. (PAP)

jm/

14310702

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)