Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm na świecie
13.02.2012 20:26

Tunezja: Zlikwidowali grupę terrorystyczną

Władze tunezyjskie zlikwidowały organizację terrorystyczną i aresztowały 12 jej członków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Keith Roper/Flickr.com/CC)

Władze tunezyjskie zlikwidowały _ organizację terrorystyczną _ i aresztowały 12 jej członków. Służby Zatrzymanym skonfiskowano broń, w tym 25 karabinów typu kałasznikow i 2500 sztuk amunicji.

Terroryści przeszli szkolenie wojskowe w Libii i podejmowali próby utworzenia państwa islamistycznego, ogłosił dziś minister spraw wewnętrznych Ali Larajedh. Powiedział też, że 12 Tunezyjczyków aresztowano po krwawych starciach w regionie miasta Safakis (na wschodzie) 1 i 2 lutego, a dochodzenie pokazuje, że mają oni związki z Al-Kaidą w Libii. Minister oświadczył, że aresztowani mogą mieć też powiązania z Al-Kaidą w Algierii, lecz tego nie można było potwierdzić. Szef MSW dodał, że dziewięciu innych członków grupy pozostaje na wolności.

Zatrzymanym skonfiskowano broń, w tym 25 karabinów typu kałasznikow, 2500 sztuk amunicji, dolary, libijskie dinary i srebro - powiedział minister. - _ Chcieli stworzyć państwo islamistyczne _ - dodał. Tunezja była pierwszym krajem tzw. arabskiej wiosny. W wyniku protestów, które trwały około miesiąca, prezydent Zin el-Abidin Ben Ali 14 stycznia 2011 r. uciekł do Arabii Saudyjskiej.

Czytaj o terroryzmie na świecie w Money.pl
Zabił ponad 200 osób. Teraz grozi mu... Umar Patek jest ostatnim podejrzanym w sprawie zamachu na Bali
U naszych sąsiadów jest Al-Kaida. Zatrzymanie Halil S. jest podejrzewany o to, że wspierał finansowo i logistycznie trzech innych domniemanych terrorystów z tzw. komórki z Duesseldorfu.
Obalają dyktatora, a Al-Kaida kontroluje kraj W ostatnich miesiącach Al-Kaida praktycznie przejęła kontrolę nad ogarniętym wewnętrznym konfliktem krajem.
Tagi: terroryzm na świecie, tunezja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz