Notowania

wojna w syrii
15.10.2012 10:24

Turcja ma kłopot z uchodźcami. Apelują do Brukseli

- Europa powinna pomóc ludziom, którzy poszukują bezpiecznej przystani i przyjąć uchodźców - mówi turecki minister ds. europejskich Egemen Bagis

Podziel się
Dodaj komentarz
(egemenbagis.com)

*- _ Europa powinna pomóc ludziom, którzy poszukują bezpiecznej przystani i przyjąć uchodźców - _ tak turecki minister ds. europejskich Egemen Bagis wezwał na łamach niemieckiego dziennika Die Welt Unię Europejską do przyjęcia uchodźców z ogarniętej wojną domową Syrii. *

Do Turcji zbiegło już ponad 80 tys. Syryjczyków. - _ Europa powinna zacząć zastanawiać się nad przyszłością ludzi, którzy uciekli z Syrii do Turcji _- powiedział Bagis. Jak podkreślił, _ nadszedł czas, by Europa wreszcie pomogła _.

Bagis ocenił dotychczasową pomoc unijną jako niewystarczającą. UE powinna zwiększyć pomoc finansową, nie ograniczając się, jak dotychczas, do wysłania namiotów i koców - powiedział.

Wyraził opinię, że powściągliwość UE w kwestii syryjskich uchodźców wynika z trapiącego Europę kryzysu. _ Europa znajduje się w stanie zamrożonego myślenia. Nie ma postępów, ponieważ wszyscy są zafiksowani na kryzysie euro _ - powiedział Bagis w wywiadzie dla _ Die Welt _.

Wojna domowa w Syrii trwa od marca 2011 roku. W ostatnich dwóch miesiącach walki nasiliły się, ale żadna ze stron nie zdołała uzyskać wyraźnej przewagi. Większość syryjskich uciekinierów szuka schronienia na terytorium sąsiedniej Turcji. Konflikt kosztował już życie ponad 30 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Odważna decyzja Turcji. Syria ma problem Turecki minister spraw zagranicznych Ahmet Davutoglu poinformował w niedzielę, że Turcja zamknęła swą przestrzeń powietrzną dla syryjskich samolotów pasażerskich. Wcześniej o analogicznej decyzji dotyczącej Turcji informowała Syria.
W tym konflikcie Turcja nie jest sama Minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle (na zdjęciu), spotkał się w Stambule z szefem dyplomacji tureckiej Ahmetem Davutoglu.
Tagi: wojna w syrii, turcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz