Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk: 5 mln zł z rezerwy premiera dla szpitala powiatowego w Wadowicach

0
Podziel się:

Premier Donald Tusk zapowiedział w piątek podczas wizyty w powiecie
wadowickim (Małopolskie), że przekaże 5 mln zł na dokończenie inwestycji prowadzonych w szpitalu
powiatowym im. Jana Pawła II w Wadowicach.

Premier Donald Tusk zapowiedział w piątek podczas wizyty w powiecie wadowickim (Małopolskie), że przekaże 5 mln zł na dokończenie inwestycji prowadzonych w szpitalu powiatowym im. Jana Pawła II w Wadowicach.

Pieniądze mają pochodzić z rezerwy, która pozostaje do dyspozycji szefa rządu.

"Dla Wadowic, dla powiatu, bo to szpital powiatowy (...) to bardzo ważna rzecz i cieszę się, że taką dobrą wiadomość mogę przywieźć do Wadowic" - powiedział Tusk podczas konferencji prasowej, która odbyła się na terenie budowanego zbiornika wodnego Świnna Poręba k. Wadowic.

Szpital powiatowy im. Jana Pawła II w Wadowicach udziela świadczeń zdrowotnych w zakresie chorób wewnętrznych, geriatrii, pediatrii, chirurgii ogólnej i urazowej, ginekologii i położnictwa, noworodków i wcześniaków, anestezjologii i intensywnej terapii oraz chorób zakaźnych. W ramach lecznictwa zamkniętego funkcjonuje tam 11 oddziałów szpitalnych zlokalizowanych w czterech budynkach.

W ostatnich latach lecznica realizuje szereg inwestycji, wśród których najważniejsze są dofinansowywane ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO) oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dzięki środkom z MRPO wykańczany jest nowy pawilon szpitalny i remontowany istniejący. W nowym gmachu umiejscowiono w pełni wyposażone: pracownię patomorfologii, centralną sterylizatornię i blok operacyjny. Wartość tych inwestycji to blisko 16,4 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 7,9 mln zł.

Za pieniądze z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko powstało lądowisko dla helikopterów obsługujące szpitalny oddział ratunkowy. Wartość projektu wynosi 1,1 mln zł, z czego unijne dofinansowanie stanowi 941 tys. zł. (PAP)

rgr/ pz/ ura/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)