Notowania

wiadomości
06.02.2013 14:15

Tusk: Głos przeciw odwołaniu Nowickiej i za Grodzką obroną godności kobiety

Tusk nie zna polityków Platformy, którzy mieliby problem z głosowaniem na Annę Grodzką ze względu na jej seksualność.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Głosowanie przeciwko odwołaniu z funkcji wicemarszałka Sejmu Wandy Nowickiej jest obroną godności kobiety, podobnie jak ewentualne głosowanie za wyborem Anny Grodzkiej na funkcję wicemarszałka - powiedział premier Donald Tusk.

W piątek Sejm zajmie się wnioskiem klubu RP o odwołanie Nowickiej. Przeciwne temu wnioskowi będą kluby PO, PSL i SLD, co oznacza, że Nowicka może zachować swoje stanowisko. Kandydatką Ruchu Palikota na nowego wicemarszałka jest Anna Grodzka.

Tusk podkreślił na konferencji prasowej, że nie zna polityków Platformy, którzy mieliby problem z głosowaniem na Annę Grodzką ze względu na jej seksualność. _ Nie ma żadnego powodu, żeby ktoś, kto jest transseksualistą, nie mógł pełnić ważnych funkcji w państwie _ - oświadczył szef rządu.

Zauważył, że podobny jest pogląd ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. W poniedziałek Gowin oświadczył, że nie widzi żadnego problemu w głosowaniu za kandydaturą Anny Grodzkiej na wicemarszałek Sejmu.

_ W moim przekonaniu głosowanie przeciwko odwołaniu Wandy Nowickiej jest tak samo obroną godności kobiety jak ewentualne głosowanie za Anną Grodzką _ - powiedział Tusk.

Premier skomentował też działania Janusza Palikota w celu odwołania wicemarszałek Nowickiej.

_ Nie można pozwolić, żeby polityk znany przede wszystkim z talentu do prowokacji wszystkich wodził za nos i bawił się w tego typu prowokacje. Prowokacje - nie dlatego, że Anna Grodzka, tylko dlatego, że dla własnych, politycznych gier, intryg będzie dyktował Sejmowi, kto ma być wicemarszałkiem, a kto ma nie być _ - podkreślił szef rządu.

Dodał, że Prezydium Sejmu (czyli marszałek z wicemarszałkami) reprezentuje Sejm, zaś interesy klubów parlamentarnych są realizowane w konwencie seniorów (zasiadają w nim marszałek, wicemarszałkowie oraz przedstawiciele klubów i kół). _ To jest kłopot ambitnego polityka z nie najlepszą pozycją, jakim jest dzisiaj Janusz Palikot _ - ocenił Tusk.

Czytaj więcej o tej sprawie w Money.pl
Tusk jedzie na szczyt UE negocjować pieniądze dla Polski _ Najważniejsze zadanie, jakie kiedykolwiek przede mną stanęło. Trzymajcie kciuki! _ - napisał Donald Tusk na Twitterze.
Platforma zdecydowała w sprawie Nowickiej Jutro głosowanie nad odwołaniem wicemarszałka Sejmu. W PO będzie partyjna dyscyplina?
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz