Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: jestem informowany o sytuacji na Ukrainie

0
Podziel się

Premier Donald Tusk zapewnił, że jest od czwartku na bieżąco informowany o
epidemii grypy A/H1N1 na Ukrainie. Zapowiedział, że spotka się z urzędnikami odpowiedzialnymi za
monitorowanie sytuacji w naszym kraju w związku z epidemią.

bEiinDFN

*Premier Donald Tusk zapewnił, że jest od czwartku na bieżąco informowany o epidemii grypy A/H1N1 na Ukrainie. Zapowiedział, że spotka się z urzędnikami odpowiedzialnymi za monitorowanie sytuacji w naszym kraju w związku z epidemią. *

"Jestem od wczoraj informowany na bieżąco telefonicznie o tym, co się dzieje na Ukrainie i o tym, co będziemy robić w Polsce, aby przeciwdziałać zagrożeniom" - powiedział premier w piątek na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu UE w Brukseli.

Jak dodał, bardzo mu zależy, żeby informacja z Ukrainy była możliwie precyzyjna, a - jak podkreślił - "nie jest to takie proste".

bEiinDFP

"Po powrocie do Warszawy udam się na spotkanie z urzędnikami odpowiedzialnymi za przygotowania Polski w przypadku takich okoliczności jak epidemie i niewykluczone, że będę miał okazję złożyć krótki komunikat z tego spotkania" - zaznaczył Tusk.

W spotkaniu w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, według premiera, weźmie udział m.in. minister zdrowia Ewa Kopacz.

Ukraiński rząd ogłosił w piątek kwarantannę w dziewięciu obwodach na zachodzie kraju i zdecydował o zamknięciu w całym kraju na trzy tygodnie wszystkich placówek oświatowych. Nie wiadomo na razie, czy zapadnie decyzja o zamknięciu granicy z Ukrainą.(PAP)

tgo/ par/ jbr/

bEiinDGq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)