Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk kontynuuje spotkania z politykami europejskimi

0
Podziel się

W środę premier Donald Tusk kontynuuje
spotkania z przywódcami UE - uczestnikami kongresu Europejskiej
Partii Ludowej (EPP). O godz. 13 rozpoczęła się rozmowa szefa
polskiego rządu z premierem Luksemburga Jean Claude Junckerem.

bEiQacxx

W środę premier Donald Tusk kontynuuje spotkania z przywódcami UE - uczestnikami kongresu Europejskiej Partii Ludowej (EPP). O godz. 13 rozpoczęła się rozmowa szefa polskiego rządu z premierem Luksemburga Jean Claude Junckerem.

Wcześniej tego dnia Tusk zjadł śniadanie z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Hansem-Gertem Poetteringiem w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach.

Na godz. 14.30 planowane są rozmowy z premierem Holandii Janem Peterem Balkenende; na godz. 15.30 z premierem Francji Francois Fillonem.

bEiQacxz

Tusk z Poetteringiem rozmawiał m.in. o wyborach do Parlamentu Europejskiego, czerwcowej agendzie Rady Europejskiej, w tym o kryzysie finansowym, Traktacie z Lizbony i sytuacji w Afganistanie.

W trakcie rozmów z premierami Francji, Luksemburga i Holandii zostaną podniesione m.in. kwestie współpracy dwustronnej, bieżących zagadnień polityki europejskiej, Partnerstwa Wschodniego, światowego kryzysu gospodarczego oraz pakietu energetyczno-klimatycznego.

Kongres EPP odbywa się w środę i czwartek w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki; weźmie w nim udział kilkunastu szefów rządów i państw Unii. (PAP)

mrr/ par/ jra/

bEiQacya
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)