Notowania

tusk
14.11.2010 13:59

Tusk: nie ryzykowałbym budowy Korei Płd. z J.Kaczyńskim

Nie ryzykowałbym budowania Korei Płd. z Jarosławem Kaczyńskim, bo mogłaby wyjść ta inna Korea i byłby kłopot - powiedział w niedzielę premier Donald Tusk.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nie ryzykowałbym budowania Korei Płd. z Jarosławem Kaczyńskim, bo mogłaby wyjść ta inna Korea i byłby kłopot - powiedział w niedzielę premier Donald Tusk.

Premier był pytany przez dziennikarzy o sobotnią wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Nowym Targu.

Kaczyński porównał Polskę do Korei Południowej, która kilkadziesiąt lat temu była biednym krajem. "Polska też może stać się potęgą gospodarczą i militarną tak jak Korea Południowa" - przekonywał. "Nie możemy z tym czekać aż się zmieni rząd, musimy zacząć od teraz" - powiedział prezes PiS.

"Każdy mówi o jakichś sąsiadach, takie porównania mówią coś o nas samych, ale ja bym nie ryzykował z Jarosławem Kaczyńskim budowania Korei (Płd), bo mogłaby wyjść ta inna (Korea) i byłby kłopot" - mówił Tusk.

Odnosząc się do słów prezesa PiS, że polskie państwo nie jest traktowane poważnie, premier powiedział: "Całe życie mnie tego nauczyło, że powaga nie musi być ponura i pesymistyczna. W tym sensie nasi konkurenci rzeczywiście są bardzo poważni, ale to taka powaga pozbawiona radości życia i pewności tego, że może być lepiej".

"Czasami pewnie też jestem niepoważny. Nic na to nie poradzę, taki się urodziłem, ale robimy poważne rzeczy, ale w takim optymistycznym tego słowa znaczeniu" - dodał szef rządu

Kaczyński mówił w sobotę, że w wyborach samorządowych będziemy decydowali o tym, czy w końcu zaczną o Polsce mówić, że to jest poważne państwo, bo dzisiaj - jego zdaniem - choćby sprawa smoleńska pokazuje, że inne państwa nie traktują nas poważnie.

Tusk wziął udział w niedzielnej konwencji mazowieckiej Platformy Obywatelskiej w Warszawie. (PAP)

mrr/ laz/

Tagi: tusk, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz