Notowania

pkb w strefie euro
26.01.2012 20:23

Tusk: PKB Polski jednym z dwóch, trzech najlepszych w UE

Premier Donald Tusk spodziewa się, że wzrost PKB Polski w 2011 roku wyniesie więcej niż 4 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

Premier Donald Tusk spodziewa się, że wzrost PKB Polski w 2011 roku wyniesie więcej niż 4 proc. i będzie to jeden z najlepszych wyników w Unii Europejskiej.

- _ Żadnej Ameryki tutaj nie odkryjemy; wiemy, że będzie w okolicach 4 proc., wszystko na to wskazuje, że powyżej 4 proc. i będzie jednym z dwóch, trzech najlepszych w UE _ - powiedział w Sejmie dziennikarzom Tusk, pytany jakiego poziomu PKB spodziewa się w 2011 roku.

Jutro Główny Urząd Statystyczny ma podać pierwsze szacunki dotyczące PKB Polski w 2011 roku. Pod koniec listopada GUS podał dane dotyczące trzeciego kwartału zeszłego roku; wynikało z nich, że w trzecim kwartale polski PKB wzrósł o 4,2 proc. rok do roku.

O finansach czytaj w Money.pl
Zgoda na pakt fiskalny? Być może już w... Niemcy oczekują, że na nieformalnym szczycie UE w poniedziałek w Brukseli nastąpi polityczne zakończenie rozmów na temat nowego paktu, który ma wzmocnić dyscyplinę finansową.
Tusk ostro. Nie można im oddać Europy Niemcy i Francja przejęli ster, ale to nie oznacza, że oddamy im polityczny monopol - deklaruje premier.
Gratulują Polsce sukcesów w sprawach UE Ministrowie rozmawiali m.in. o sprawach, które polska prezydencja przekazała do dalszej realizacji prezydencji duńskiej.
Tagi: pkb w strefie euro, pkb, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz