Notowania

powódź 2010
12.05.2011 09:59

Tusk po roku odwiedził powodzian

Od spotkania z pracownikami huty szkła w Sandomierzu premier Donald Tusk rozpoczął wizytę na terenach dotkniętych w ubiegłym roku powodzią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Od spotkania z pracownikami huty szkła w Sandomierzu premier Donald Tusk rozpoczął swoją wizytę na terenach dotkniętych w ubiegłym roku powodzią. Oprócz Sandomierza, szef rządu odwiedzi także Kłodne i Bieruń.

W ubiegłym roku podczas powodzi w Sandomierzu zostało zalanych 11 kilometrów kwadratowych powierzchni, 820 domów, gospodarstwa rolne w granicach miasta, dwie szkoły i kilka zakładów pracy.

Swoją wizytę na terenach popowodziowych premier rozpoczął od spotkania z pracownikami sandomierskiej huty szkła Pilkington, którą udało się uratować przed zalaniem dzięki pracownikom zakładu, strażakom i żołnierzom - umacniali i podwyższali oni okalający hutę wał.

Po spotkaniu Tusk uda się do sandomierskiej dzielnicy Koćmierzów, gdzie odbudowano wał zniszczony podczas powodzi. W maju i w czerwcu ubiegłego roku woda wiślana z tego miejsca dwukrotnie zalewała prawobrzeżną część miasta.

W miejscowości Kłodne premier odwiedzi tereny, na których znajdują się odbudowane domy dla powodzian. W Bieruniu Tusk spotka się natomiast ze strażakami z Ochotniczej straży Pożarnej.

Wieczorem na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego będą omówione wnioski z powodzi 2010 roku i usuwania jej skutków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t98111.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;o;powodzi;to;kleska;zywiolowa,62,0,629054.html) Premier o powodzi: To klęska żywiołowa Wybory prezydenckie będą jednak w terminie - powiedział Donald Tusk w Sandomierzu, gdzie trwa walka o umocnienie wałów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t98110.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;obecuje;powodzianom;specjalny;program;pomocy,50,0,629042.html) Premier obecuje powodzianom specjalny program pomocy Donald Tusk odwiedził walczący z powodzią Sandomierz.
Tagi: powódź 2010, tusk, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz