Notowania

wiadomości
19.09.2011 12:04

Tusk w Sierpcu odwiedził Komendę Powiatową Policji

Premier Donald Tusk, który w ramach kampanii wyborczej podróżuje "Autobusem Tuska" w poniedziałek przed południem odwiedził Sierpc (Mazowsze), gdzie spotkał się policjantami z Komendy Powiatowej Policji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier Donald Tusk, który w ramach kampanii wyborczej podróżuje "Autobusem Tuska" w poniedziałek przed południem odwiedził Sierpc (Mazowsze), gdzie spotkał się policjantami z Komendy Powiatowej Policji.

Tusk powiedział po spotkaniu, że policjanci w tym mieście mają tak samo ciężko, jak wszędzie w Polsce. "Obraz jest przygnębiający - jeśli chodzi o płace. Jest trochę mitem, że policjanci po 15 latach chcą uciekać na emeryturę, bo ta emerytura jest tak wielka. Jest dokładnie odwrotnie" - ocenił szef rządu.

"Policjanci pracują po 20, 25, 30 lat. Nikt nie chce uciekać z tej roboty, ale zarobki są bardzo słabe, szczególnie dla początkujących policjantów. Jest ciężko" - podkreślił.

Zdaniem Tuska warto "demitologizować" wyobrażenie niektórych polityków, że "mundurówki, to jest raj na ziemi, że to jest dobra fucha". "Tak nie jest, to bardzo ciężka praca" - dodał. Jak zaznaczył, "wypasu" nie ma.

"Na pewno jak najszybciej trzeba rozstrzygnąć kwestię zamrożenia płac, bo przez ostatnie lata cała budżetówka miała zamrożone płace. Szczególnie musi to być dotkliwe dla tych, którzy pracowali najciężej i - że tak się wyrażę - przy krawężnikach. Wydaje się, że odmrożenie przynajmniej tej dorocznej waloryzacji wydaje się rzeczą niezbędną" - ocenił premier.

Tusk poinformował, że w trakcie swoich wizyt po kraju będzie chciał zrobić "parę takich mini zaskoczeń", ale - jak zapewnił - nie po to, żeby kontrolować.

Komendant Grzegorz Żelazko podziękował szefowi rządu za odwiedzenie posterunku. "Premier zobaczył nasze warunki pracy, jak pracujemy, myślę, że szef rządu wyciągnie wnioski z tego spotkania" - zaznaczył.

Premierowi towarzyszy minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

W poniedziałek Donald Tusk zainaugurował akcję, podczas której każdego dnia do końca kampanii wyborczej będzie odwiedzał kilka miejscowości "Autobusem Tuska". Zapowiedział, że w wielu wyjazdach towarzyszyć mu będą ministrowie jego rządu.

W poniedziałek premier, który rano wyjechał z Warszawy, odwiedzi województwo kujawsko-pomorskie, m.in. Toruń, Grudziądz i Chełmżę. (PAP)

mrr/ par/ mhr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz