Notowania

tusk
07.09.2009 19:03

Tusk z Juszczenką m.in. o historii i bezpieczeństwie energetycznym

Premier Donald Tusk rozmawiał w poniedziałek z prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenką m.in. o europejskich aspiracjach Ukrainy, polityce historycznej i kwestiach bezpieczeństwa energetycznego - wynika z komunikatu zamieszczonego na internetowych stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Donald Tusk rozmawiał w poniedziałek z prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenką m.in. o europejskich aspiracjach Ukrainy, polityce historycznej i kwestiach bezpieczeństwa energetycznego - wynika z komunikatu zamieszczonego na internetowych stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. *

Szef rządu ocenił relacje między Polską a Ukrainą jako "wzorowe". Tusk i Juszczenko rozmawiając o wspólnej historii - jak wynika z komunikatu - zgodzili się, że stosunki obu krajów trzeba budować w oparciu o prawdę. Ponadto szef polskiego rządu podkreślił, że Polska i Ukraina powinny dbać o równowagę pomiędzy kwestiami przeszłości i wyzwaniami przyszłości. "Nasze narody są wielkie i nie muszą obawiać się budowania przyszłości na fundamentach prawdy" - powiedział cytowany przez służby prasowe KPRM premier Tusk.

Jak napisano w komunikacie, w czasie spotkania poruszono także kwestię relacji polsko-ukraińskich w kontekście działań, podejmowanych przez Ukrainę na rzecz przystąpienia do Unii Europejskiej. Premier Tusk miał zapewnić o wsparciu dla europejskich aspiracji Ukrainy.

Politycy omówili także aktualną sytuację gospodarczą Europy oraz perspektywy wyjścia z kryzysu ekonomicznego. (PAP)

tgo/ la/ jra/

Tagi: tusk, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz