Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sąd
02.11.2007 21:09

TVN apeluje do sądu, o niestosowanie wobec redaktorów "GP" drastycznych środków

Prezes zarządu TVN Piotr Walter apeluje w liście do sądu, który zdecydował o doprowadzeniu przez policję redaktorów "Gazety Polskiej" o niestosowanie wobec oskarżonych tak drastycznych środków.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezes zarządu TVN Piotr Walter apeluje w liście do sądu, który zdecydował o doprowadzeniu przez policję redaktorów "Gazety Polskiej" o niestosowanie wobec oskarżonych tak drastycznych środków. *

We wtorek stołeczny sąd nakazał doprowadzenie przez policję redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza i jego zastępczyni Katarzyny Hejke na następny termin procesu karnego o pomówienie, wytoczonego im przez TVN. Powodem wtorkowej decyzji Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy była nieusprawiedliwiona nieobecność obojga oskarżonych.

Prezes TVN w apelu podtrzymuje zarzuty w stosunku do dziennikarzy GP, zaznacza jednak, że "nie było i nie jest jednak naszym celem doprowadzenie do pozbawienia wolności któregokolwiek dziennikarza".

"Jako strona postępowania, a jednocześnie przedstawiciel środowiska mediów, zwracam się do Wysokiego Sądu z apelem o niestosowanie wobec oskarżonych dziennikarzy tak drastycznych środków" - pisze prezes TVN.

Przeciwko Hejke i Sakiewiczowi toczy się sprawa karna z prywatnego oskarżenia, wytoczona im przez TVN. Chodzi o publikację "WSI na wizji", w której "Gazeta Polska" napisała, że Milan Subotić z TVN współpracował z wojskowymi służbami z czasów PRL oraz - po 1989 r. - z WSI.(PAP)

stk/ dym/

Tagi: sąd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz