Notowania

wybory 2011
25.08.2011 10:47

TVP: Spot PO został wyemitowany legalnie

Telewizja Publiczna nie zgadza się z zarzutami SLD, że spot wyborczy PO Polska w budowie został wyemitowany na jej antenie niezgodnie z procedurami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Drozdi-Pn/Wikipedia)

Telewizja Publiczna nie zgadza się z zarzutami SLD, że spot wyborczy PO _ Polska w budowie _ został wyemitowany na jej antenie niezgodnie z procedurami. TVP zapewnia, że po dogłębnym przeanalizowaniu sprawy nie stwierdzono uchybień proceduralnych, związanych z emisją tego spotu.

SLD skierował do PKW, Prokuratury Generalnej i KRRiT pisma w sprawie spotu PO _ Polska w budowie _, który został wyemitowany w TVP1 w godzinach wieczornych 8 sierpnia. Zdaniem SLD, spot pojawił się bezprawnie ponieważ PO cieszy się uprzywilejowaną pozycją w TVP. Politycy SLD: wiceszef sztabu wyborczego Marek Wikiński oraz rzecznik partii Tomasz Kalita zorganizowali w tej sprawie konferencję prasową.

_ - W związku z zarzutami SLD wobec TVP przedstawionymi na konferencji prasowej, dotyczącymi emisji spotu PO Polska w budowie w dniu 8 sierpnia o godz. 19.24 TVP wyjaśnia, iż po dogłębnym przeanalizowaniu sprawy nie stwierdzono żadnych uchybień proceduralnych, związanych z emisja tego spotu _ - napisała TVP w oświadczeniu.

Wikiński oraz Kalita przedstawili na konferencji prezentację, z której wynikało, że PO otrzymała z PKW zaświadczenie o utworzeniu swego Komitetu Wyborczego 8 sierpnia o godz. 17. Tymczasem - według nich - pierwszy z cyklu spotów PO _ Polska w budowie _ został wyemitowany w Telewizji Polskiej 8 sierpnia o godz. 19.24.

Wikiński zwrócił uwagę, że - zgodnie z przepisami Kodeksu wyborczego - aby móc rozpocząć emisję płatnych spotów, Komitet Wyborczy PO musiał najpierw założyć rachunek bankowy, na którym gromadziłby środki finansowe przeznaczone na kampanię, a później wykupić czas antenowy w telewizji publicznej. Wiceszef sztabu Sojuszu dowodził jednak, że biuro reklamy TVP w dni robocze, od poniedziałku do czwartku, pracuje w godz. od 9 do 17.15, a w piątki - od 9 do 16.

Jego zdaniem, jest więc mało prawdopodobne, aby PO zdążyła do 8 sierpnia, do godz. 19.24, z produkcją spotu, a także z załatwieniem wszystkich formalności koniecznych do tego, aby jego emisja była zgodna z prawem. _ - Przez 2,5 godziny nie było też możliwości, żeby fizycznie założyć rachunek bankowy, który jest bardzo ważnym narzędziem do realizacji współpracy z Telewizją Publiczną _ - powiedział Wikiński.

Jak dodał, spot _ Polska w budowie _ został 8 sierpnia wyemitowany tylko w TVP1 - nie było go w stacjach komercyjnych. _ - Okazuje się, że telewizje prywatne bardziej stoją na straży obowiązujących przepisów prawa, niż prywatny folwark, którym - można odnieść wrażenie - uczynili politycy PO Telewizję Polską _ - ocenił Wikiński.

Pozew wyborczy. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t131053.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/ten;wyrok;nic;nie;zmienia;jest;wazniejszy;sad,22,0,896534.html) Ten wyrok nic nie zmienia. Jest ważniejszy sąd Poseł Zbigniew Girzyński podkreśla, że w 95 proc. rację ma PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t155149.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;pis;wie;ze;klamie;kaczynski;po;jest;bezradne,121,0,896633.html) PO: PiS wie, że kłamie. Kaczyński: PO jest bezradne Zdaniem prezesa PiS kampanii nie powinno prowadzić się w sądzie. Reszta opozycji jeszcze ostrzej krytykuje pozew PO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t155136.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/znamy;wyrok;za;polske;w;balaganie;bedzie;precedens,67,0,896323.html) Znamy wyrok za "Polskę w bałaganie" Pozew komitetu wyborczego PO dotyczył wypowiedzi polityków PiS o tym, że za rządów Platformy nic się w Polsce nie zmieniło. Sąd rozpatrzył go w trybie przyspieszonym.
Tagi: wybory 2011, po, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz